Po pierwsze w tym roku zwycięstwo sięgnęli trzecioligowi koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach meczu dziesiątej kolejki zespół trenera Łukasza Stawarza pokonał MKS Gorlice 107-82 (23-16, 23-22, 29-20, 32-24) i zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Przy piłce Paweł Zaczkiewicz

Początkowe minuty przebiegały przy nieznacznej przewadze gości, którzy w 5 min prowadzili 10-9. Co ciekawe wszystkie punkty dla MKS zdobył w tym czasie grający trener gorliczan, Wojciech Rykała (mecz zakończył z dorobkiem 37 pkt.). W 6 min po punktach Mateusza Baziaka było 14-10. Przyjezdni za sprawą kolejnych punktów Wojciecha Rykały doprowadzili do remisu 14-14, ale do końca kwarty zdobyli jeszcze tylko dwa punkty, trafiając z linii rzutów wolnych. Tarnowianie w tym czasie powiększyli natomiast swój dorobek o dziewięć „oczek” i po pierwszej kwarcie prowadzili 23-16.

Po pięciu minutach gry w drugiej kwarcie prowadzenie Zeltrans MUKS 1811 Unii stopniało do jednego tylko punktu (28-27). Dwie minuty później po „trójce” Grzegorza Guzika gorliczanie prowadzili natomiast 32-31. Jeszcze w 19 min na tablicy widniał wynik 35-36. Dwa trzypunktowe rzuty Mikołaja Wróbla, „trójka” Michała Moskala oraz dwa punkty z rzutów wolnych Adriana Szumlańskiego, spowodowały jednak, że na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 46-38 dla Zeltrans MUKS 1811 Unii.

W 22 min notowano rezultat 48-41. Minutę później dzięki serii trafień Pawła Zaczkiewicza (na zdjęciu) przewaga naszej drużyny wzrosła do 15 „oczek” (56-41), a w 24 min ekipa trenera Łukasza Stawarza wygrywała 60-43. Do końca trzeciej kwarty trwała już wyrównana walka. Ta część meczu zakończyła się trafieniem za trzy punkty Adriana Boducha, po którym nasz zespół wygrywał 75-58.

W początkowych fragmentach czwartej kwarty, gorliczanie trzykrotnie trafili zza linii 6.75 m, mimo tego w 33 min przegrywali 69-83. Minutę później, po trzech punktach Michała Walnika nasz zespół prowadził natomiast różnicą blisko 20 „oczek” (88-69). Kolejne minuty także należały do Zeltrans MUKS 1811 Unii, która w 27 min po drugiej w tej kwarcie „trójce” Adriana Boducha – w ostatniej odsłonie zdobył on 16 punktów - wygrywała 102-73. W końcówce rywale minimalnie zmniejszyli straty, przegrywając ostatecznie różnicą 25 punktów.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Adrian Boduch 21 (3x3), Paweł Zaczkiewicz 21, Michał Moskal 16 (4x3), Mikołaj Wróbel 13 (3x3), Adrian Szumlański 11 (1x3), Mateusz Baziak 7, Mikołaj Stec 7 (1x3), Michał Walnik 7, Dominik Podraza 2, Igor Szczerba 2.