Trzecie zwycięstwo w trzecim ligowym meczu odniosła drużyna koszykarzy Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów. W pojedynku „na szczycie” trzeciej ligi, podopieczni trenera Łukasza Stawarza wygrali w Tarnowie 85-70 (21-19, 22-13, 19-23, 23-15) z również niepokonaną w dwóch pierwszych spotkaniach Cracovią 1906 Yabimo Kraków.

Mecz trzeciej ligi koszykówki: Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów - Cracovia 1906 Yabimo Kraków

Mecz rozpoczął się od „trójki” Wojciecha Seligi. W 3 min po takim samym rzucie Pawła Zaczkiewicza było jednak 5-3 dla gospodarzy. W kolejnych fragmentach lekką przewagę osiągnęli krakowianie, którzy w 5 min prowadzili 8-5, a minutę później 11-8. Akcja 2+1 Pawła Zaczkiewicza oraz trafienie Dawida Łazarza, pozwoliły tarnowianom na doprowadzenie do wyniku 13-11. Do końca kwarty prowadzenie jeszcze kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk. W 10 min po trzecim już trafieniu Wojciecha Seligi zza linii 6.75 m, było 19-16 dla zespołu z Krakowa. Punkty Michała Moskala i trzypunktowy rzut Dawida Łazarza, spowodowały jednak, że pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym zwycięstwem Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów.

W 13 min po akcji Pawła Zaczkiewicza przewaga naszej drużyny wzrosła do siedmiu punktów (26-19). W odpowiedzi na cztery „oczka” krakowian, trzykrotnie trafił natomiast Paweł Zaczkiewicz i w 17 min po jego rzucie za trzy punkty na tablicy pojawił się rezultat 33-23. Minutę później trafił Michał Walnik i było 37-25. Do przerwy utrzymywało się już oscylująca w granicach dziesięciu punktów przewaga gospodarzy. Największe rozmiary osiągnęła ona w 20 min, gdy po trafieniu Mateusza Pluty było 43-30. Ostatecznie do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 43-32 dla Zeltrans MUKS 1811 Unii.

W 23 min po rzucie Mateusza Mularczyka, zespół trenera Łukasza Kasperca przegrywał tylko 38-45. Po okresie wyrównanej gry (44-54 w 25 min), krakowianie zdobyli sześć punktów z rzędu i w 27 min po akcji Miłosza Stypińskiego przewaga naszej drużyny zmalała do czterech punktów (54-50). W końcówce trzeciej kwarty znów lekką przewagę osiągnęli jednak tarnowianie, którzy po trzydziestu minutach wygrywali 62-55.

Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze. Pierwszy punkt zdobył w niej wprawdzie Paweł Puszkarek, ale w 34 min po trafieniu Mikołaja Steca było 70-56. Dwie minuty później po pięciu punktach Andrzeja Schabowskiego i trafieniu Michała Walnika przewaga Zeltrans MUKS 1811 Unii wzrosła do dwudziestu punktów (79-59), a w 28 min na tablicy pojawił się wynik 83-62. W końcówce krakowianie odrobili część strat, przegrywając w końcowym rozrachunku różnicą piętnastu „oczek”.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Paweł Zaczkiewicz 18 (2x3), Dawid Łazarz 11 (1x3), Michał Walnik 11 (1x3), Michał Moskal 10 (1x3), Andrzej Schabowski 10 (2x3), Mateusz Pluta 8, Mikołaj Stec 7, Mikołaj Wróbel 6, Mateusz Baziak 2, Dominik Podraza 2, Adrian Boduch 0, Igor Szczerba 0.