O weekendzie na remis mówić mogą nasze piłkarskie zespoły występujące w ligach seniorskich. Ich dorobek w sobotnio-niedzielnych meczach to dwa zwycięstwa (Tarnovia i Unia II Tarnów), dwa remisy (Metal Tarnów i Błękitni 1947 Tarnów) oraz dwie porażki (Unia Tarnów i Iskra Tarnów).

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej: Unia Tarnów - Wisłoka Dębica

Kolejnej, ósmej już w tym sezonie porażki doznali trzecioligowi piłkarze Unii Tarnów. Po przegranym 1-2 (1-1) domowym meczu z Avią Świdnik, tarnowianie po dwunastu kolejkach zajmują w tabeli, spadkowe, szesnaste miejsce. Dla kibiców „Jaskółek” pocieszający może być jedynie fakt, że ich ulubieńcy w szóstym w tym sezonie meczu w Tarnowie strzelili wreszcie bramkę. Dokonał tego w 13 min Patryk Orlik, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu Patryka Drozda na Dawidzie Sojdzie. Osiem minut później, Adrian Kajpust główkował tak niefortunnie, że umieścił piłkę w swojej bramce. Wynik ustalony został w doliczonym czasie gry (90+2 min) po główce Rafała Dobrzyńskiego.

Cztery punkty przywieźli z wyjazdów nasi piątoligowcy. Tarnovia po bramce strzelonej w 29 min przez Przemysława Burego wygrała 1-0 (1-0) z GKS Gromnik. Metal Tarnów zremisował natomiast 1-1 (0-0) z Sokołem Słopnice. Tarnowianie byli bliscy zdobycia kompletu punktów, od 66 min prowadzili bowiem po strzale Pawła Leżonia. Wygraną odebrał im w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Artur Matras. Po jedenastu kolejkach, Tarnovia jest ósma, a mający o punkt mniej Metal plasuje się na dziewiątej pozycji.

W klasie okręgowej na prowadzeniu umocnił się drugi zespół Unii Tarnów. Tarnowianie w meczu rozegranym na boisku Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego pokonali 5-1 (3-0) Ikara Odporyszów. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 24 min, kiedy na listę strzelców wpisał się Antoni Klepacki. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry pierwszej połowy, rzut karny na drugą bramkę dla rezerw „Jaskółek” zamienił Oliwier Soprych. Przed przerwą bramkarza gości pokonał jeszcze Nikita Savchuk (45+1 min). W 50 min honorową, jak się później okazało, bramkę dla Ikara zdobył Wojciech Kruk. W 63 min trzybramkową przewagę naszej drużyny przywrócił Nikita Savchuk, a wygraną gospodarzy przypieczętował cztery minuty później, wprowadzony na boisko po przerwie Mateusz Michalik.

W klasie „A”, Błękitni 1947 Tarnów przerwali serię czterech kolejnych meczów bez punktów i strzelonej bramki. W wyjazdowym meczu dziewiątej kolejki, tarnowianie zremisowali na wyjeździe 1-1 (1-1) z dotychczasowym wiceliderem, Olimpią Wojnicz. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w początkowych minutach. Bramkę dla gości zdobył bowiem w 2 min Arkadiusz Cieśla, a do remisu doprowadził w 8 min Adrian Opioła. Punkt zdobyty w tym meczu nie zmienił pozycji Błękitnych 1947, którzy nadal klasyfikowani są na dwunastym miejscu.

Dziewiątą kolejkę rozegrały także zespoły rywalizujące w tarnowskiej grupie klasy „B”. Iskra Tarnów w wyjazdowym meczu przegrała 0-2 (0-0) z KS Łękawica. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Kamil Bańdur (46 min) oraz Maksymilian Szarat (80 min). Mimo tej porażki, tarnowianie nadal zajmują w tabeli czwarte miejsce.