Cykliczne akcje kontroli trzeźwości na drogach w regionie tarnowskim pokazują, że kierowcy wsiadają za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Tylko w maju w ramach akcji „Trzeźwy poranek” tarnowscy policjanci zatrzymali 13 takich kierowców.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych tarnowscy policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili po raz kolejny kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Wśród 1053 skontrolowanych policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a dwóch odpowie za wykroczenie.

Jednym z przykładów nieodpowiedzialnego zachowania jest mieszkanka powiatu tarnowskiego, która w momencie zatrzymania tj. o godzinie 7.30 miała 0,31 mg/l alkoholu.

Przypominamy, że celem trwającej od kilku tygodni akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Tylko w maju, tarnowscy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach porannych, przeprowadzili na drogach w powiecie tarnowskim kontrole trzeźwości kierowców. W wyniku tych akcji ujawniono 13 nieodpowiedzialnych kierowców. Wobec 6 osób zostały wszczęte postępowania za jazdę w stanie nietrzeźwości, pozostali będą odpowiadać za jazdę po użyciu alkoholu przed sądem wykroczeniowym.