Wczoraj dwie kolizje z udziałem pięciu pojazdów, w tym jedno w rowie, dziś tak samo dwie kolizje i pięć pojazdów w tym jedno na dachu w centrum miasta. Kierowcy uważajcie na drogach.

Wczoraj w Tarnowie i Skrzyszowie doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pięciu pojazdów. Pierwsze miało miejsce na ul. Lwowskiej w Tarnowie. Kierowca samochodu ciężarowego nie zdążył wyhamować i uderzył w volkswagena, który jechał przed nim, ten z kolei wypchnięty do przodu, uderzył w peugeota stojącego przed sygnalizacja świetlną na czerwony świetle. W peugeocie podróżowało trzy osoby, w tym dwoje dzieci, w pasacie dwie osoby dorosłe. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, osoby biorące udział w tym zdarzeniu drogowym nie wymagały hospitalizacji. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym.

Kilka godzin później w Skrzyszowie doszło do zderzenia dwóch pojazdów, z których jeden został wypchnięty do przydrożnego rowu melioracyjnego. W tym przypadku okazało się, że dwóch kierowców popełniło w tym samym czasie dwa różne wykroczenia. Kierowca fiata wyprzedzał na skrzyżowaniu, a kierowca dostawczaka wyjeżdżał z drogi poporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o rozstrzygnięcie tego zdarzenia, które zostało zakwalifikowane, jako kolizja drogowa.

Dzisiaj po godzinie 7 rano w centrum Tarnowa na ul. Bema dachowała dacia. Okazało się, że 24-letni kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu kierowcy, uderzył w prawy bok dacii, a ta przewróciła się na dach na przejściu dla pieszych. 55-latek po udzielonej pomocy medycznej przez ratowników z pogotowia, nie uskarżał się na dolegliwości wymagające jego hospitalizacji. Młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 6 punktów karnych.

Takim samym rozstrzygnięciem zakończyła się dzisiejsza kolizja na ulicy Wyszyńskiego, Giełdowej i Beckera. Kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przy włączaniu się do ruchu i spowodowała kolizję z prawidłowo jadącymi kierowcami fiata i forda. To zdarzenie również zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Kierowcom życzymy szerokiej drogi i bezpiecznym dojechaniem do wybranego przez siebie celu, pomimo tego, że dziś piątek trzynastego…

  • Przód samochodu ciężarowego i rozbity tył passata
  • Rozbity tył peugeota
  • Miejsce zdarzenia drogowego, biały samochód przodem przechylony w rowie meloracyjnym
  • Tył białego samochodu, którego przód w znajduje się w rowie melioracyjnym
  • Rozbity przód samochodu ford Mondeo
  • Zniszczenia dachu samochodu dacia daster