Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia „Siódemka” zyska nową salę gimnastyczną. Uczniowie będą mogli ćwiczyć na zajęciach WF-u w komfortowych warunkach. Przestronna, pasywna sala gimnastyczna zastąpi dotychczasową małą. Inwestycja ma zostać zakończona w ciągu dwóch lat od momentu podpisania umowy. Jej wartość to 5,7 mln złotych.
Budowa przy ul. Poniatowskiego będzie prowadzona w trybie zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja obejmuje opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów ofertowych i przedmiarów. Wykonawcy mają za zadanie uzyskać wszelkie niezbędne warunki, opinie, uzgodnienia, ekspertyzy itp. Roboty polegają na rozbudowie budynku o wielofunkcyjną salę sportową wraz z piętrowym zapleczem. Ta część ma zostać połączona przewiązką z głównym budynkiem. Obiekt ma spełniać standardy budynku pasywnego. W ramach inwestycji zaplanowano budowę miejsc parkingowych dla pracowników szkoły. Przebudowane zostanie istniejące ogrodzenie oraz układ dróg wewnętrznych. Ponadto teren wokół nowej sali zostanie zagospodarowany, pojawią się m.in. nowe stojaki rowerowe.
W przypadku wychowania fizycznego organizacja planu lekcji stanowiła dotychczas jedno z największych wyzwań dla szkolnej społeczności. – Problemem była mała powierzchnia sali i duża liczba klas, które miały z niej korzystać. Założenia edukacyjne są takie, by WF był na skrajnych lekcjach – w naszym przypadku było to całkowicie niemożliwe – mówi Anna Mach, dyrektorka „Siódemki”. Obecna sala gimnastyczna ma wymiary 6,2 na 14,4 m oraz wysokość 3,5 m. Pomieszczenie było za niskie na grę w siatkówkę czy koszykówkę.
Jak dotychczas odbywały się lekcje wychowania fizycznego? – Nie wszyscy mogli jednocześnie ćwiczyć na sali gimnastycznej. Zajęcia prowadzone były w małych, zwykłych salach lekcyjnych albo na korytarzu. Wyciągaliśmy stoły do ping-ponga na korytarz, ale wówczas hałas przeszkadzał w prowadzeniu innych lekcji. Sportowi powinny towarzyszyć emocje, a tutaj nie było to możliwe. Dzieci miały też zajęcia w terenie, wychodziły do Parku Strzeleckiego, na Kantorię, trenowały na Błękitnych w miarę możliwości – wyjaśnia Anna Mach.
Do przetargu zgłosiło się pięciu wykonawców. Najkorzystniejsza oferta należała do tarnowskiej firmy ANKO. Umowę z przedstawicielami przedsiębiorstwa podpisał dzisiaj prezydent Roman Ciepiela. Od tego momentu wykonawca ma 24 miesiące na zakończenie inwestycji.
(ww)