Jak informuje Centrum Usług Społecznych, 4 maja rozpoczyna działalność grupa wsparcia dla osób, które doświadczały lub doświadczają przemocy w rodzinie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Osoby biorące udział w spotkaniach nie muszą podawać swojego nazwiska ani adresu. W grupie wsparcia obowiązuje zasada dyskrecji – wszyscy są zobowiązani do pozostawienia tylko dla siebie tego, co mówią i słyszą podczas spotkań.
Uczestnicy mogą uzyskać wsparcie m.in. w kwestii radzenia sobie z własnymi emocjami, poznać strategie obronne przed raniącym zachowaniem członka rodziny, zdobyć informacje o miejscach, w których można uzyskać pomoc prawną, psychologiczną, finansową. W grupie wsparcia będzie można dowiedzieć się o mechanizmach psychologicznych przemocy w rodzinie, mitach i stereotypach dotyczących przemocy. Jak tłumaczą koordynatorzy projektu, udział w grupie pozwoli nauczyć się obrony swoich praw i godności, większej świadomości siebie: swoich potrzeb, pragnień, celów, mocnych stron, wyrażania własnych potrzeb i ich zaspokajania, wyrażania emocji, własnego zdania, brania odpowiedzialności za siebie, uwalnianie się od poczucia winy, koncentrowanie się na sobie i swojej zmianie wewnętrznej.
Spotkania w ramach grupy wsparcia będą odbywały się cyklicznie, raz w tygodniu w godz. od 9 do 11. Pierwsze zaplanowano 4 maja w budynku Centrum Usług Społecznych przy ul. Granicznej 8A, pokój nr 1.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Zespole ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Centrum Usług Społecznych w Tarnowie przy ul. Granicznej 8A, tel: 14 688 20 77, 14 688 20 78, 14 688 20 79. Zgłoszenia do udziału w grupie wsparcia przyjmowane są na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 14 688 20 77, 14 688 20 78, 14 688 20 79.
(ww)