Podczas weekendu, w Ostrawie rozegrane zostały zawody otwartego Pucharu Czech w judo seniorów i juniorów młodszych. Z trzema medalami: złotym i dwoma srebrnymi, wrócili z nich zawodnicy Błękitnych Tarnów.

Jakub Świerczek (pierwszy z lewej) zajął drugie miejsce w Pucharze Czech w kategorii 73 kg

Równych sobie nie znalazł, rywalizujący w kategorii 50 kg juniorów młodszych, Sergiusz Sikorski. Podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego stoczył w Ostrawie trzy pojedynki, wszystkie wygrywając przed upływem regulaminowego czasu.

Ze srebrnym medalem wrócił do Tarnowa, rywalizujący w wadze 73 kg w kategorii seniorów, Jakub Świerczek (na zdjęciu pierwszy z lewej).  Rozstrzygnął on na swoją korzyść trzy pierwsze walki, w finale przegrywając z Tomasem Binhakiem z Judoclub Liberec.

Bardzo dobrze zaprezentował się w Ostrawie także, będący jeszcze młodzikiem, Maksymilian Marcinek. Podobnie jak Jakub Świerczek wygrał on trzy pojedynki eliminacyjne, dopiero w finale ulegając Ladislavovi Pastornicky’emu z MSK Judo Karwina. Dało mu to drugie miejsce w zmaganiach juniorów młodszych w kategorii 73 kg.

Tuż za podium, na piątych pozycjach, uplasowali się natomiast w tych zawodach dwaj juniorzy młodsi Błękitnych: Bartosz Bogacz (55 kg) oraz Mateusz Brożek (60 kg).