Z czterema medalami oraz zwycięstwem w klasyfikacji drużynowej, wróciły studentki Akademii Nauk Społecznych w Tarnowie z rozgrywanych w Lublinie Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej.

Wspinacze Akademii Nauk Społecznych w Tarnowie

W konkurencji na czas złoty medal wywalczyła Aleksandra Kałucka, a trzecie miejsce zajęła aktualna mistrzyni świata, Natalia Kałucka. Obie siostry stanęły także na podium po zakończeniu rywalizacji w boulderingu – Aleksandra była tym razem druga, a Natalia ponownie sklasyfikowana została na trzeciej pozycji. Natalia Kałucka była również bliska zdobycia medalu w konkurencji na prowadzenie, ostatecznie zakończyła zmagania na czwartym miejscu.

W klasyfikacji drużynowej kobiet, tarnowska Akademia Nauk Społecznych zajęła pierwsze miejsce. Tarnowianki zdobyły 622 pkt., wyprzedzając dwie lubelskie uczelnie: Uniwersytet Medyczny – 607 pkt. oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – 601 pkt.