UM Tarnów: Pewna wygrana piłkarek Tarnovii w Warszawie

1 min czytania

Drugie efektowne zwycięstwo w rundzie wiosennej, odniosły pierwszoligowe piłkarki Tarnovii. W pojedynku rozegranym w sobotę na boisku Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga-Północ rozgromiły one 5-0 (3-0) MUKS Praga Warszawa.

Bohaterką tego spotkania była bez wątpienia Agnieszka Derus, która zaliczyła drugi w rundzie rewanżowej hat-trick. To właśnie ona, w 18 min otworzyła wynik meczu, po raz pierwszy tego dnia zmuszając do kapitulacji Klaudię Felczak. W końcówce pierwszej połowy Tarnovia zdobyła jeszcze dwie bramki, których autorką była Gabriela Gębica (43 min i 45+1 min).

Po zmianie stron jeszcze dwukrotnie o swoich strzeleckich umiejętnościach przypomniała Agnieszka Derus, pokonując miejscową bramkarkę w 71 min oraz w 88 min. Zwycięstwo to dało podopiecznym trenera Michała Jarząba awans na trzecie premiowane awansem do ekstraligi miejsce w tabeli.

Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Sport/Pewna-wygrana-pilkarek-Tarnovii-w-Warszawie

Autor: krystian