Dwadzieścia osób niepełnosprawnych wzięło udział w plenerze malarskim zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Tarnowie. Plener odbył się przy kawiarni „Lawenlove”, a jego tematyką była architektura Tarnowa. Uczestnicy wykonywali swoje prace techniką malarską, ale pojawił się także i rysunek.
Początkowo plener miał odbyć w czerwcu, organizatorzy planowali pojechać na pola lawendowe, kiedy to lawenda zaczyna kwitnąć. Plany się zmieniły, plener został przeniesiony ze względu na pandemię koronawirusa i zdecydowano się na tarnowską starówkę. Plener zakończy się wernisażem prac, które zostaną zaprezentowane w piątek, 9 października o godzinie 11. Odbędzie się on na ulicy Piekarskiej, przy kawiarni „Lawenlove”. Zaplanowano także zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych. Uczestnicy będą wykonywać magnesy na lodówkę w kształcie wiszących nad ul. Piekarską parasolek. Prace uczestników WTZ będą eksponowane w kawiarence do 23 października.
Celem pleneru było propagowanie twórczości osób niepełnosprawnych, także integracja społeczeństwa z osobami z niepełną sprawnością. – Chcemy pokazać, że niepełnosprawność nie znaczy bycie kimś gorszym. Nasi podopieczni udowadniają, że są otwarci na innych, lubią współpracować. Staramy się wychodzić z coraz to nowymi inicjatywami, aby pokazać, że mimo swoich niepełnosprawności, z którymi się zmagają, mogą wiele. – wyjaśnia Anna Piwowarska, terapeuta Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz przy udziale Urzędu Miasta Tarnowa.
(pm)
Zdjęcia FB "Lawenlove"