Obecnie jeszcze więcej przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing danych zakresów działalności. Zatrudnianie freelancerów lub zlecanie zadań zewnętrznym spółkom pozwoli na obniżanie wydatków połączonych z zarządzaniem przedsiębiorstwa. Jedną spośród jeszcze powszechniej stosowanych wyjść jest prowadzenie tzw. wirtualnego biura. Co to takiego wirtualne biuro, czy jest ono legalne i czy warto rzeczywiście z niego korzystać?

Generalnie rzecz biorąc wirtualne biuro proponuje adres rejestracyjny dla spółki. Dotyczy to zarówno działalności finansowych, lecz również fundacji oraz stowarzyszeń, do jakich założenia oraz zarządzania niezbędny jest oczywiście adres. Z owego wyjścia chętnie korzystają w szczególności posiadacze niewielkich spółek oraz młodzi przedsiębiorcy, jacy z jednych względów nie chcą czy nie mogą rejestrować spółki w swym domu. Wirtualne biuro jest dobrą opcją dla najmu przestrzeni biurowej, zważywszy na fakt, iż lokale użytkowe – zwłaszcza w większych miastach – są niezwykle kosztowne. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://wirtualne-biura.com gdzie znajdują się oferty od firm.

Wirtualne biuro ratunkiem dla freelancera

Obecnie jest wielu zwolenników takiego rozwiązania.Świeżo otwarta działalność finansowa, jaka czasem nie ma jeszcze choćby jednego konsumenta, wymagana jest do płacenia (łaskawie zaniżonego) ZUS-u w wielkości paruset złotych. Identycznie z lokalem dla takiej spółki. Młodzi ludzie niejednokrotnie nie mają swoich czterech ścian, wynajmujący im mieszkanie nie chce się zgodzić na wykonywanie w nim działalności finansowej, natomiast koszt najmu przestrzeni biurowej jest niezwykle duży – szczególnie w warszawie.

Czym jest biuro wirtualne?

Specjalne usługi wirtualnego biura

Biura wirtualne to podmioty świadczące także możliwość wykorzystania poprzez zainteresowanych z szeregu różnych usług. Przykładami są okazja odciążenia się poprzez inwestora z potrzeby odbierania telefonów lub odpowiadania na wiadomości wpływające na adres poczty internetowej spółki, zatem swego typu prowadzenie wirtualnego sekretariatu. Zajęcia takie są przeważnie żmudne. Zdecydowana większość inwestorów ma natomiast kłopot z wydobyciem czasu na takie prace.

Zalety korzystania z wirtualnego biura są spore. Spółka może korzystać z dobrej lokalizacji w różnych miastach - jak np. wirtualne biuro Lublin czy też inne miejscowości - oraz w tenże sposób znamiennie podnieść własny splendor. Dodatkowo, pracownicy wirtualnego biura niezwykle niejednokrotnie wspierają klientów przy ewidencji działalności gospodarczej. Ważne są także zdecydowanie mniejsze wydatki prowadzenia wirtualnego adresu w zestawieniu z najmem biura stacjonarnego.

Wirtualne biuro – czy jest legalne?

Wirtualne biura są oraz zawsze były w pełni legalne. Parę lat temu, zdarzały się natomiast przypadki, iż urzędy negowały możność zarejestrowania spółki w wirtualnym biurze, odmawiając nadania numeru NIP. Jako podstawę odmowy urzędnicy podawali brak numeru danego lokalu oraz brak możliwości wykonywania pod określonym adresem funkcji zarządczych (w wypadku firmy). Takie stanowiska wynikały przede wszystkim spośród braku znajomości specyfiki wirtualnych biur i złej wykładni przepisów.