Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

W miniony piątek dwóch kierowców zapomniało, że nie są jedynymi użytkownikami autostrady i „pędzili” swoimi samochodami niemalże 250 km/h. Ich prędkość spowolnili policjanci tarnowskiej grupy SPEED.

W dalszym ciągu kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości jakie obowiązują na drogach w Polsce. Tym razem dwóch kierowców, jeden z Krakowa, drugi mieszkaniec województwa podkarpackiego tarnowskim odcinkiem autostrady jechali z prędkością bliską 250 km/h. To zdecydowanie największa prędkość jaką dotychczas zmierzyli policjanci tarnowskiej grupy SPEED. Obaj kierowcy zostali zauważeniu na nitce autostradowej w kierunku Rzeszowa pomiędzy węzłami zjazdowymi do miasta. Jeden z nich poruszał się Audi, drugi Mercedesem wersji AMG. Obaj również zostali ukarani grzywną w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnym.

Dbając o bezpieczeństwo podróżujących tarnowscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, tzn. w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Loading Video...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.