Dziewiąta kolejka była bardzo udana dla naszych zespołów występujących we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi piłkarskiej. We wczorajszych meczach wyjazdowych oba zdobyły komplet punktów, dzięki czemu Unia Tarnów zasiadła w fotelu lidera, a Tarnovia awansowała na trzynaste miejsce w tabeli.

Unia zmierzyła się w Brzesku z tamtejszym Okocimskim. Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice czekali do 78 min, kiedy Kacper Ostrowski główką sfinalizował dośrodkowanie Romana Vorobeia z rzutu rożnego. W 85 min po strzale Łukasza Popieli w zamieszaniu podbramkowym było już 2-0, a wynik meczu na 3-0 (0-0) dla „Jaskółek” ustalił w 89 min Artur Biały.

Zwycięstwo odniosła także Tarnovia, która pokonując na wyjeździe 3-1 (1-0) Watrę Białka Tatrzańska, zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty na wyjeździe. Tarnowianie objęli prowadzenie już w 16 min, kiedy Sławomir Zubel wykorzystał podanie Bartosza Tokarczyka. Trzy minuty po przerwie celnie główkował Wojciech Mącior i Tarnovia wygrywała 2-0. W 65 min kontaktową bramkę zdobył wprawdzie Mariusz Zubek, ale w 71 min wygraną naszej „jedenastki” przypieczętował Bartosz Tokarczyk.