W siedzibie Muzeum Etnograficznego można oglądać wystawę poświęconą ozdobom wielkanocnym. Wszystko to w ramach 30. Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. 

Do tegorocznej edycji zgłosiło się około 300 osób, których prace zostaną ocenione w kilku kategoriach. Wśród nich znalazły się: pisanka tradycyjna, pisanka współczesna, palma wielkanocna, stoisko wielkanocne i stół wielkanocny.

Celem konkursu jest kultywowanie, podtrzymywanie i dokumentowanie ludowej tradycji zdobnictwa pisanek oraz upowszechnianie plastyki obrzędowej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych.

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone w sobotę, 13 kwietnia.

Dodatkowo, przez cały czas, włącznie do dnia finału, w muzeum trwa kiermasz wielkanocny.

Dodajmy, że bogactwo produktów wystawionych na stołach oraz kolorowe, zdobione na wiele sposobów pisanki, co roku przyciągają kilkuset zainteresowanych.

(ks)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.