Kibice Metalu Tarnów jedynymi zadowolonymi po weekendowych meczach piłkarskich
Miniony weekend przyniósł mieszane emocje dla lokalnych drużyn piłkarskich, z wyjątkiem Metalu Tarnów, który jako jedyny zdołał zdobyć punkty w swoich rozgrywkach. Zacięte mecze, dramatyczne zwroty akcji oraz nieprzewidywalne wyniki z pewnością dostarczyły kibicom wielu wrażeń.

Metal Tarnów liderem, reszta drużyn bez punktów

W trzeciej lidze piłkarskiej piłkarze Unii Tarnów ponieśli kolejną porażkę, zamykając tabelę z pięcioma stratami. W meczu wyjazdowym z Podlasiem Biała Podlaska, tarnowska drużyna przegrała 1-3. Gospodarze objęli prowadzenie w 38. minucie, a do przerwy wynik ustalił Kacper Rojkowicz w doliczonym czasie gry. Po zmianie stron, rywale zdobyli jeszcze dwie bramki, potwierdzając swoją dominację. Z kolei w piątej kolejce piłkarskiej piątej ligi, Metal Tarnów zaskoczył wszystkich, zdobywając punkt w emocjonującym spotkaniu z Zalesianką Zalesie. Mecz zakończył się niezwykłym remisem 5-5, a w ostatnich minutach tarnowianie stracili dwa gole, co z pewnością wprawiło kibiców w osłupienie. Mimo to Metal zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli, co daje nadzieję na dalsze sukcesy.

Rezerwy Unii Tarnów i Tarnovia w trudnej sytuacji

Rezerwy Unii Tarnów, grające w lidze okręgowej, również zaliczyły nieudany weekend. W meczu z Kolejarzem Stróże, po bezbramkowej pierwszej połowie, przyjezdni zdominowali drugą część spotkania, zdobywając trzy gole i wywożąc z Tarnowa pełną pulę. Porażka spowodowała, że „Jaskółki” spadły na czternaste miejsce w tabeli. Tarnovia, mimo że nie zdobyła jeszcze punktu w bieżących rozgrywkach, zdołała strzelić swoją pierwszą bramkę w meczu przeciwko Łęgovi Łęg Tarnowski. Tomasz Pyrchla wyrównał wynik na 1-1, jednak w drugiej połowie goście znów objęli prowadzenie i ostatecznie wygrali 2-1.

Iskra Tarnów i rezerwy Metalu w zróżnicowanej formie

W klasie „A” Iskra Tarnów również nie miała szczęścia. Mecz ze Zgłobicami zakończył się porażką 2-3, mimo że tarnowianie mieli szansę na lepszy rezultat. Daniel Szpala, strzelając bramkę na początku meczu, dał nadzieję, jednak rywale szybko odpowiedzieli i zdołali przejąć kontrolę nad spotkaniem. Natomiast rezerwy Metalu Tarnów w klasie „B” odniosły drugie zwycięstwo. Po emocjonującej grze, która zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść tarnowian, ekipa zajmuje drugie miejsce w tabeli, co może być dobrym prognostykiem na przyszłość. Wszystkie te wydarzenia pokazują, jak zróżnicowane mogą być losy lokalnych drużyn. Mimo trudnych chwil, kibice z pewnością z niecierpliwością czekają na kolejne mecze, mając nadzieję na lepsze wyniki i więcej radości z gry.
Źródło: Urząd Miasta w Tarnowie