Maciej Gładysz zdobywa punkty w wyścigu Formuły 4 w Portimao
Maciej Gładysz, młody kierowca z Tarnowa, kontynuuje swoją przygodę w hiszpańskiej Formule 4. Choć druga runda na torze w Portimao nie przyniosła mu tak wielkich sukcesów jak debiut na torze Jarama, to jednak jego walka na torze była pełna emocji i determinacji.
  1. Gładysz zdobył punkty w trzecim wyścigu, awansując z 15. na 7. miejsce.
  2. W pierwszej rundzie sezonu stanął na podium.
  3. Trzecia runda odbędzie się na torze Paul Ricard we Francji.
  4. Kierowca zyskiwał pozycje w każdym z trzech wyścigów w Portimao.

Maciej Gładysz, 16-letni kierowca zespołu MP Motorsport, rozpoczął sezon hiszpańskiej Formuły 4 z impetem, stając na podium już podczas pierwszej rundy na torze Jarama. Jednak druga runda na portugalskim torze w Portimao okazała się dla niego większym wyzwaniem.

Wszystkie trzy wyścigi w Portimao rozpoczął ze środka stawki, co znacznie utrudniło mu walkę o czołowe lokaty. Pomimo tego Gładysz zdołał poprawić swoje pozycje w każdym z wyścigów, kończąc dwa z nich na dwunastym i dziesiątym miejscu. Największe emocje przyniósł jednak trzeci wyścig, w którym tarnowianin awansował aż o osiem miejsc, kończąc na siódmej, punktowanej pozycji.

Gładysz nie krył swojego rozczarowania z wyników kwalifikacji, które uniemożliwiły mu walkę o lepsze miejsca. "Nie da się ukryć, że liczyłem w ten weekend na dużo więcej, szczególnie po tak udanym początku sezonu, ale mimo trudnych kwalifikacji wycisnęliśmy z wyścigów wszystko, co się dało. Choć do pole position zabrakło mi mniej niż pół sekundy, to jednak w tej serii oznacza to czasami start z połowy stawki i bardzo utrudnia rywalizację o czołowe lokaty. We wszystkich trzech wyścigach zyskiwałem jednak pozycje, a w trzecim wywalczyłem punkty po świetnej walce" – mówi Maciej Gładysz.

Sezon hiszpańskiej Formuły 4 składa się z siedmiu rund. Kolejna, trzecia runda odbędzie się w pierwszy weekend lipca na słynnym torze Paul Ricard we Francji, znanym również z wyścigów Formuły 1. Kibice z Tarnowa i całej Polski będą z pewnością trzymać kciuki za Gładysza, licząc na kolejne sukcesy młodego kierowcy.


Na podstawie: UM Tarnów