Kierowca uratował życie 77-letniemu rowerzyście w Zalasowej
W dramatycznych okolicznościach na ulicy Kościelnej, 77-letni rowerzysta z Zalasowej zasłabł i upadł. Na szczęście szybka reakcja przejeżdżających kierowców oraz skuteczna pierwsza pomoc uratowały mu życie.
  1. 77-latek zasłabł podczas jazdy rowerem.
  2. Kierowcy zatrzymali się i udzielili pomocy.
  3. Ratownicy medyczni przetransportowali seniora do szpitala.
  4. Patrol ruchu drogowego wykluczył udział w zdarzeniu drogowym.

Dziś przed południem na ulicy Kościelnej doszło do dramatycznego zdarzenia. 77-letni mieszkaniec Zalasowej, jadąc rowerem, nagle źle się poczuł i przewrócił. Na szczęście w tym samym czasie przejeżdżała tamtędy kobieta, która natychmiast zatrzymała się, aby udzielić pomocy.

Świadek zdarzenia zabezpieczyła miejsce upadku i niezwłocznie powiadomiła służby ratunkowe. Chwilę później na miejscu pojawił się inny kierowca, który widząc leżącego mężczyznę, podjął resuscytację krążeniowo-oddechową.

„Gdyby nie przytomność, spokój i opanowanie oraz właściwie udzielona pierwsza pomoc jednego z kierowców, kto wie, jak by się to skończyło” – relacjonują świadkowie.

Do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego, resuscytacja była kontynuowana. Ratownicy medyczni przetransportowali seniora w ciężkim stanie do tarnowskiego szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawił się również patrol ruchu drogowego, który wykluczył udział seniora w zdarzeniu drogowym.

Warto podkreślić, że czas i szybka reakcja przejeżdżających kierowców odegrały tutaj kluczową rolę. Dzięki ich działaniom, życie starszego mężczyzny zostało uratowane. Życzymy seniorowi szybkiego powrotu do zdrowia.


Wg inf z: KMP w Tarnowie