Seanse plenerowe w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej w czerwcu
38. Tarnowska Nagroda Filmowa trwa w najlepsze, a organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wyjątkowe plenerowe seanse filmowe. Już wkrótce, w dniach 7 i 8 czerwca, odbędą się kolejne projekcje na terenach zielonych przy Domu Kultury Westerplatte.
  1. Bezpłatne seanse plenerowe w ramach festiwalu
  2. Projekcja filmu "Córka trenera" 7 czerwca
  3. Projekcja filmu "Za niebieskimi drzwiami" 8 czerwca

W piątek, 7 czerwca, o godzinie 20:30, miłośnicy kina będą mieli okazję zobaczyć film „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka. Ten wzruszający dramat opowiada historię Macieja Korneta, który podróżuje po Polsce ze swoją 17-letnią córką Wiktorią, uczestnicząc w zawodach tenisowych. W rolach głównych występują Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka i Agata Buzek. Relacja ojca i córki zostaje wystawiona na próbę, gdy do ich drużyny dołącza nowy zawodnik, Igor. Razem wyruszają w podróż pełną wyzwań i osobistych odkryć.

Kolejnego dnia, w sobotę 8 czerwca, również o godzinie 20:30, zaplanowano seans filmu familijnego „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja. W tej magicznej opowieści, jedenastoletni Łukasz, po wypadku, w którym jego matka zapadła w śpiączkę, trafia pod opiekę nieznanej mu ciotki. W nadmorskim pensjonacie odkrywa tajemnicze niebieskie drzwi, które prowadzą do niezwykłego, baśniowego świata. Na ekranie zobaczymy Ewę Błaszczyk, Michała Żebrowskiego, Magdalenę Nieć i Dominika Kowalczyka.

Festiwal filmowy to nie tylko okazja do obejrzenia interesujących produkcji, ale także szansa na spędzenie ciepłych, letnich wieczorów w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Plenerowe seanse to doskonała okazja, aby oderwać się od codziennych obowiązków i zanurzyć w świecie filmowej magii. Nie przegapcie tych niezwykłych wydarzeń!


Źródło: Urząd Miasta