Wymień elektrośmieci na sadzonki drzew podczas III Małopolskiego Dnia dla Klimatu

2 min czytania
Wymień elektrośmieci na sadzonki drzew podczas III Małopolskiego Dnia dla Klimatu

Wymień stary sprzęt na nowe życie w Twoim ogrodzie! Już 5 kwietnia, podczas III Małopolskiego Dnia dla Klimatu, każdy mieszkaniec naszego miasta ma niepowtarzalną okazję, by przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dostarczając elektrośmieci do Centrum Wypoczynku i Rekreacji KANTORIA”, można otrzymać sadzonki, które przyczynią się do zazielenienia naszej okolicy. Nie przegap tej szansy na ekologiczną zmianę!

  1. III Małopolski Dzień dla Klimatu odbędzie się 5 kwietnia w godzinach 14-17.
  2. Za przekazanie elektrośmieci uczestnicy otrzymają sadzonki drzew i krzewów.
  3. Kampania # drzewo_dla_klimatu ma na celu edukację na temat ochrony środowiska.
  4. W akcji udział weźmie Firma ARGO-FILM, wspierając zbiórkę elektrośmieci.

Akcja, zorganizowana w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA, ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność dbania o naszą planetę. Jowita Sawczak, doradca ds. klimatu i środowiska Wydział Ochrony Środowiska, podkreśla, że Podczas trzygodzinnej akcji, we współpracy z Firmą ARGO-FILM, pragniemy zwrócić uwagę mieszkańców na konieczność dbania o środowisko i klimat, m.in. poprzez zbiórkę zepsutego sprzętu elektronicznego małych, średnich i dużych gabarytów, tzw. elektrośmieci” ”.

W zamian za oddane elektrośmieci, uczestnicy akcji będą mogli wzbogacić swoje ogrody o ponad tysiąc sadzonek drzew owocowych, takich jak jabłoń, grusza, śliwa, czy wiśnia, oraz iglastych i krzewów, w tym sosnę pospolitą, borówkę wysoką, azalię wielkokwiatową, berberys Thunberga i magnolię. Dostępne będą trzy rodzaje kuponów w zależności od wielkości przekazanego sprzętu, umożliwiające odbiór różnorodnych zestawów sadzonek.

Warto zaznaczyć, że akcja ta jest doskonałą okazją nie tylko do pozbycia się niepotrzebnego sprzętu w sposób ekologiczny, ale również do wzięcia aktywnego udziału w procesie zazieleniania naszej przestrzeni życiowej. Przypomnijmy, że w ramach inicjatywy nie będą przyjmowane baterie, tonery, kartridże oraz panele fotowoltaiczne.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co świadczy o jego ważności i skali. Nie przegapmy więc okazji, by stać się częścią tej ważnej zmiany i wspólnie pracować na rzecz lepszego jutra dla nas wszystkich.

Autor: krystian