Kolejne, ósme już z rzędu zwycięstwo odnieśli trzecioligowi piłkarze ręczni rezerw Grupy Azoty Unii Tarnów. W domowym meczu, ekipa trenera Dawida Ciochonia pokonała 37-30 (18-14) Juvenię AZS Politechniki Rzeszowskiej.

Mecz trzeciej ligi piłki ręcznej: Grupa Azoty Unia II Tarnów - MKS WiRy Siódemka Mysłowice

Spotkanie rozpoczęło się od trzech trafień gospodarzy, którzy w 12 min po akcji Macieja Pala wygrywali 6-1. Trzy minuty później było 8-4, ale w 19 min Jakub Szajna doprowadził do rezultatu 8-7. Między 21 a 23 minutą gospodarze zdobyli cztery bramki nie tracąc żadnej i po dwóch z rzędu trafieniach Sebastiana Kuli wygrywali 14-9. Kolejny zryw rzeszowian pozwolił im na zbliżenie się w 29 min na dystans dwóch bramek (16-14). W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się jednak Mateusz Hoim oraz Klaudiusz Kasprzyk i do przerwy Grupa Azoty Unia II prowadziła różnicą czterech „oczek”.

Druga odsłona rozpoczęła się od rzutu karnego Michała Ulaka – zakończył on mecz z dorobkiem 10 bramek – ale po kolejnej bramce Mateusza Hoima nasz zespół prowadził 20-15. Fragment spotkania między 41 a 44 minutą podopieczni trenera Dawida Ciochonia ponownie wygrali 4-0 i po akcji Jakuba Wzorka wygrywali 27-19. W 47 min Kacper Golec powiększył rozmiary prowadzenia Grupy Azoty Unii II do dziewięciu bramek (31-22), a cztery minuty później było 32-25. W końcowych minutach zawodnicy obu zespołów trafiali już na przemian i mecz zakończył się siedmiobramkową wygraną ekipy z Tarnowa.

Grupa Azoty Unia II: Szymon Bućko, Jakub Hołda - Kacper Golec 8, Mateusz Hoim 5, Mateusz Śmieszek 5, Jakub Basierak 3, Dawid Chudyka 3, Maciej Pal 3, Klaudiusz Kasprzyk 2, Sebastian Kula 2, Jakub Solarz 2, Jakub Wzorek 2, Maciej Gwóźdź 1, Jakub Pogonowski 1.