W rozegranym awansem meczu dziesiątej kolejki trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, ekipa Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów przegrała na wyjeździe 57-73 (14-19, 21-17, 14-18, 8-19) z liderem, Cracovią 1906 Yabimo Kraków.

Tablica po meczu w Krakowie

Mecz rozpoczął się od trafienia za trzy punkty Michała Moskala, ale w 4 min zespół trenera Łukasza Stawarza przegrywał 3-10. Dwa trafienia Pawła Zaczkiewicza doprowadziły do wyniku 10-7 (4 min), kolejne cztery punkty zdobyli jednak gospodarze (14-7 w 6 min). W 8 min po czterech z rzędu punktach Pawła Zaczkiewicza nasz zespół przegrywał tylko 11-14, ostatecznie pierwsza kwarta – po „trójkach” Adriana Szumlańskiego i Mateusza Mularczyka – zakończyła się pięciopunktową wygraną krakowian.

Drugą kwartę zdecydowanie lepiej rozpoczęli tarnowianie. Już w 11 min do remisu rzutem zza linii 6.75 m doprowadził Adrian Szumlański, a minutę później Michał Walnik takim samym trafieniem wyprowadził Zeltrans MUKS 1811 Unię na prowadzenie 24-19. W 15 min po kolejnych dwóch celnych rzutach Pawła Zaczkiewicza nasz zespół wygrywał nawet 31-24. W 18 min krakowianie przegrywali jednak już tylko 30-31, a dzięki dwóm „trójkom” Miłosza Stypińskiego zeszli na przerwę z jednopunktową przewagą (36-35).

Po czterech minutach gry po przerwie i drugim w tej części meczu trzypunktowym rzucie Mikołaja Wróbla na tablicy pojawił się rezultat 42-45. Gospodarze szybko odrobili jednak te straty i w 26 min to oni prowadzili 49-45. W odpowiedzi na rzuty wolne Andrzeja Schabowskiego, pięć punktów zdobył najskuteczniejszy na boisku – 25 „oczek” – Mateusz Mularczyk (54-47). Trafienie Mateusza Baziaka zmniejszyło jedynie straty naszego zespołu, który po trzydziestu minutach przegrywał 49-54.

W czwartej kwarcie koszykarze Cracovii 1906 Yabimo szybko powiększyli dzielący oba zespoły dystans do dziesięciu punktów (59-49 w 33 min), a w 38 min prowadzili 65-52. Na minutę przed końcem Mikołaj Wróbel doprowadził wprawdzie do stanu 65-57, ale w końcówce krakowianie dorzucili osiem punktów – w tym „trójki” Michała Kalińskiego oraz Pawła Gawina - nie tracąc żadnego, wygrywając ostatecznie różnicą szesnastu punktów.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Paweł Zaczkiewicz 16, Mikołaj Wróbel 11 (3x3), Andrzej Schabowski 9 (1x3), Adrian Szumlański 8 (2x3), Michał Walnik 5 (1x3), Michał Moskal 3 (1x3), Mateusz Baziak 2, Mikołaj Stec 2, Dawid Szewczyk 1, Dominik Podraza 0, Daniel Siedlik 0, Igor Szczerba 0.