Dziewiętnasta kolejka spotkań w południowej grupie pierwszej ligi futsalu mężczyzn nie była udana dla zespołu tarnowskiej Unii. „Jaskółki” w wyjazdowym meczu uległy 1-5 (1-1) zamykającemu tabelę GSF Gliwice.

Gliwice fot. artur gawle_014.jpg" alt="Mecz pierwszej ligi futsalu mężczyzn: Unia Tarnów - GSF Gliwice" height="auto " width="auto " />

Spotkanie w Kobierzycach rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 9 min objęli prowadzenie po strzale Mykoli Morozova. Wynik do przerwy ustalił dziewięć minut później Konrad Podobiński.

Po zmianie stron między słupki trafiali już tylko gliwiczanie. W 27 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mykola Morozov. W 31 min trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Wojciech Krawców, a w końcówce rozmiary prowadzenia miejscowych podwyższyli Kacper Sykulski (37 min) i Wojciech Krawców (40 min).

Na trzy kolejki przed końcem sezonu, Unia klasyfikowana jest na siódmej pozycji, tracąc punkt do bezpośrednio wyprzedzającego go GKS Tychy i mając „oczko” przewagi nad ósmym w tabeli AZS UEK Kraków.

Unia: Michał Nosek – Konrad Podobiński, Piotr Łazarz, Mateusz Mroczka, Mateusz Waryłkiewicz oraz Adrian Zachara – Maksymilian Gawełczyk, Piotr Jodłowski, Sebastian Koza, Dominik Wardzała.