W zaległym meczu dwudziestej drugiej kolejki czwartej grupy drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, drugi zespół Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzył się wczoraj w Arenie Jaskółka Tarnów z SPR Stal II Mielec. Spotkanie zakończyło się wygraną tarnowskiej „siódemki” 36-23 (23-12).

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii II Tarnów

W 3 min po rzucie Michała Muchy, zespół trenera Szczepana Greczyńskiego prowadził 3-0. W kolejnych minutach na bramkę mielczan, tarnowianie odpowiadali dwoma celnymi rzutami i w 15 min po trafieniu Jakuba Kociuby wygrywali 11-4. Między 17 a 20 minutą gospodarze zdobyli natomiast cztery bramki nie tracąc żadnej (mielczanie w tym okresie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych) i po kolejnym trafieniu Michała Muchy prowadzili już 16-6. Trzy minuty później przyjezdni zmniejszyli nieco straty (16-8), ale w 27 min po akcji Korneliusza Małka przegrywali 9-20. W 29 min Kacper Bednarz powiększył przewagę Grupy Azoty Unii II do dwunastu trafień (22-10), a na przerwę oba zespoły zeszły przy jedenastobramkowej przewadze ekipy trenera Szczepana Greczyńskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramkowych akcji tarnowian, na które dwoma celnymi rzutami odpowiedzieli także przeciwnicy (25-14 w 34 min). W 35 min na tablicy pojawił się wynik 26-16, cztery minuty później po rzucie Igora Tarczonia, Grupa Azoty Unia II prowadziła natomiast 30-16. W 42 min notowano rezultat 30-18. Dalsze minuty przyniosły już wyrównaną grę i mecz zakończył się trzynastobramkową wygraną naszego zespołu. W sobotę o godz. 13, tarnowianie zagrają w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie z SPR Górnik Zabrze.

Grupa Azoty Unia II: Olaf Drajewicz, Jakub Hołda – Korneliusz Małek 6, Michał Mucha 6, Klaudiusz Kasprzyk 5, Kacper Bednarz 4, Mateusz Hoim 4, Szymon Wajda 3, Jakub Kociuba 2, Sebastian Kula 2, Igor Tarczoń 2, Kacper Tuman 2, Kacper Bień, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk, Kacper Zając.