W dziewiętnastej serii PGNiG Superligi, Grupa Azoty Unia Tarnów zagrała na wyjeździe z Gwardią Opole. Tarnowianie przegrali to spotkanie 26-29 (13-16) i nadal klasyfikowani są na dziesiątej pozycji w tabeli.

Mecz PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Gwardia Opole

Już w pierwszej akcji dwuminutową karą ukarany został Jan Klimków, co tarnowianie wykorzystali zdobywając bramkę po rzucie Wojciecha Dadeja. W 4 min Michał Ścisłowicz wyprowadził jednak opolan na prowadzenie 2-1. W dalszych minutach oba zespoły trafiały naprzemiennie i w 9 min po akcji Mateusza Wojdana było 5-5. Trzy minuty później po rzutach Marka Monczki i Mateusza Jankowskiego, gospodarze wygrywali 7-5. Trafienie Shuichi Yoshidy i rzut karny Wojciecha Dadeja, doprowadziły jednak w 14 min do remisu 7-7. Przy stanie 9-9, podopieczni trenera Rafała Kuptela ponownie zdobyli dwie bramki z rzędu i w 19 min po trafieniu Patryka Mauera prowadzili 11-9. Pięć minut później po kolejnym trafieniu skrzydłowego Gwardii, na tablicy pojawił się wynik 13-10, a w 26 min po akcji Macieja Zarzyckiego miejscowi wygrywali 15-11. Po rzutach Tarasa Minotskyiego i Mateusza Wojdana pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową porażką Grupy Azoty Unii.

W 35 min po czwartym tego dnia rzucie karnym wykorzystanym przez Wojciecha Dadeja notowano wynik 18-16. Trzy minuty później opolanie prowadzili 20-16, gole Tarasa Minotskyiego i Aliaksandra Bushkoua pozwoliły im jednak na ponowne zbliżenie się na dystans dwóch „oczek” (20-18 w 41 min). W następnych minutach historia powtórzyła się. W 43 min było więc 22-18, a po kwadransie gry w drugiej połowie notowano wynik 22-20. W 47 min po dwóch trafieniach Aliaksandra Bushkoua, „siódemka” trenera Patrika Liljestranda przegrywała tylko 22-23, a na cztery minuty przed końcem było 26-25 dla Gwardii. W 59 min piłki nie złapał Taras Minotskyi, a Przemysław Zadura rzutem przez całe boisko doprowadził do wyniku 28-25. W końcówce trafili jeszcze Wojciech Dadej oraz Michał Ścisłowicz i mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii 29-26 (16-13).

Grupa Azoty Unia: Casper Liljestrand, Patryk Małecki – Aliaksandr Bushkou 7, Wojciech Dadej 7, Łukasz Kużdeba 4, Taras Minotskyi 4, Mateusz Wojdan 2, Albert Sanek 1, Shuichi Yoshida 1, Mateusz Kaźmierczak, Keisuke Matsuura, Aleksander Pinda.