Trwa zła seria futsalistów tarnowskiej Unii. W rozegranym w niedzielę meczu piętnastej kolejki południowej grupy pierwszej ligi, „Jaskółki” przegrały u siebie 1-2 (1-1) z Heiro Rzeszów. Czwarta z rzędu porażka zepchnęła zespół trenera Jakuba Drwala na dziewiąte miejsce w tabeli z dwoma zaledwie punktami przewagi nad przedostatnim Futsalem Nowiny.

Lublin fot. artur gawle_014.jpg" alt="Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - AZS UMCS Lublin" height="auto " width="auto " />

Początek spotkania nie wskazywał na takie rozwiązanie. W 5 min gospodarze wyszli bowiem na prowadzenie po strzale Filipa Świderskiego. Na przerwę oba zespoły zeszły jednak przy rezultacie 1-1. W końcówce pierwszej połowy – 19 min – do remisu doprowadził bowiem Kacper Wątróbski.

Po zmianie stron kibice w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zobaczyli tylko jednego gola. W 37 min zdobył go Dawid Lizak, ustalając wynik spotkania. Unia pozostaje tym samym w rundzie rewanżowej bez punktów, była to jej czwarta tegoroczna przegrana.

Unia: Jakub Wałach – Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński, Konrad Stańczyk, Mateusz Waryłkiewicz oraz Adrian Zachara – Filip Świderski 1, Tomasz Grzesiak, Piotr Jodłowski, Sebastian Koza, Piotr Łazarz, Robert Ślęczka.

***

Dzisiaj o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski rywalizować będą futsalistki Tarnovii. W rozpoczynającym się o godz. 19 spotkaniu, tarnowianki zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Rolnikiem B. Głogówek. Dla obu zespołów będą to drugie w tym cyklu pucharowych potyczek spotkania. W 1/16 finału, Tarnovia wygrała na wyjeździe 5-1 z AZS Uniwersytetu Pedagogicznego Kraków, a drużyna z Głogówka w wyjazdowym pojedynku pokonała 3-1 Unię Opole. Obie ekipy zmierzyły się już w tym sezonie dwukrotnie. W rozegranych w Głogówku spotkaniach ekstraligi dwukrotnie górą były gospodynie, w pierwszej rundzie wygrywając 3-2, a w drugiej 5-4.