Rozpoczęła się finałowa runda spotkań w południowej grupie drugiej ligi koszykówki kobiet. W pierwszym meczu finału „A”, MKS Pałac Młodzieży Tarnów przegrał na wyjeździe 57-67 (13-21, 10-13, 22-19, 12-14) z niepokonanym w tym sezonie RMKS Rybnik.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Zdecydowanie lepiej w piątkowe spotkanie weszły rybniczanki, które w 2 min prowadziły już 8-0. Dwie minuty później było 10-3, ale punkty Katarzyny Śmiertki i dwa trafienia Pauliny Liszki, spowodowały, że w 10 min przewaga gospodyń zmalała do jednego punktu (10-9). Dwie „trójki” rywalek, pozwoliły jednak koszykarkom RMKS na powiększenie przewagi do siedmiu punktów (18-11). Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się ośmiopunktową porażką Pałacu.

W początkowych fragmentach drugiej kwarty oba zespoły miały problemy ze skutecznością, stąd też w 16 min notowano wynik 23-16. W 19 min po rzucie za trzy punkty Dominiki Bednarek rybniczanki wygrywały 28-16, trafienia Pauliny Liszki i Natalii Malagi zmniejszyły jednak straty naszego zespołu do ośmiu punktów (28-20). W ostatniej minucie pierwszej połowy, zza linii 6.75 m trafiły Dominika Bednarek, Patrycja Pendziałek oraz Paulina Liszka i do przerwy RMKS wygrywał 34-23.

W pierwszych minutach trzeciej „ćwiartki” na boisku trwała wyrównana walka i w 24 min było 40-29. W kolejnych fragmentach nieznacznie skuteczniejsze okazały się podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka i dwie minuty później po akcji Katarzyny Śmiertki na tablicy pojawił się wynik 43-36. Potem gospodynie zdobyły jednak siedem punktów z rzędu i w 28 min prowadziły 50-36. W końcówce karty tarnowianki zmniejszyły stratę niemal o połowę, ale po trzydziestu minutach przegrywały 45-53.

Trafienie Katarzyny Pasek i trzypunktowy rzut Magdaleny Maksymowicz, spowodowały, że w 31 min przewaga RMKS stopniała do trzech zaledwie punktów (53-50). Trzy minuty później było jednak 59-52, a na „trójkę” Natalii Malagi miejscowe odpowiedziały zdobyciem ośmiu punktów i po szóstym tego dnia trafieniu za trzy punkty Dominiki Bednarek, prowadziły 67-55. Wynik meczu ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka tego pojedynku, Paulina Liszka.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 23 (1x3), Katarzyna Śmiertka 12, Magdalena Maksymowicz 9 (1x3), Natalia Malaga 8 (1x3), Katarzyna Pasek 5, Debora Sajdak-Malec 0, Barbara Śmiertka 0.