Ostatni weekend stycznia nie był udany dla naszych futsalowych zespołów, grających w ligach centralnych. Swojego dorobku punktowego nie powiększyły ani futsalistki Tarnovii, ani futsaliści Unii Tarnów.

Kraków fot. artur gawle_018.jpg" alt="Mecz ekstraligi futsalu kobiet: Tarnovia - AZS Uniwersytet Jagielloński" height="auto " width="auto " />

W meczu dziewiątej kolejki południowej grupy ekstraligi kobiet, Tarnovia zmierzyła się na wyjeździe z AZS Uniwersytet Jagielloński. Mecz od początku układał się po myśli gospodyń, które już w 2 min objęły prowadzenie po strzale Justyny Maziarz. Ta sama zawodniczka ustaliła w 11 min wynik do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się od trzeciego trafienia Justyny Maziarz (21 min), a po pół godzinie gry i dwóch bramkach Natalii Nosalik (25 i 30 min) oraz strzale Martyny Kurkiewicz (28 min), krakowianki prowadziły 6-0. W 35 min piłkę do swojej bramki skierowała Aniela Drwal, a wygraną „akademiczek” przypieczętowała w 39 min Ewelina Bolko, ustalając rezultat na 8-0 (2-0). Po tej porażce wiadomo już, że niezależnie od wyników dwóch ostatnich spotkań, Tarnovia zajmie w grupie ostatnie miejsce, co wiąże się z degradacją do pierwszej ligi.

Tarnovia: Anna Bałuszyńska – Aniela Drwal, Gabriela Gębica, Gabriela Krawczyk, Karolina Piwowarczyk oraz Katarzyna Białoszewska, Gabriela Kusion, Katarzyna Trytek, Natalia Wzorek.

Już jutro, w środę 2 lutego o godz. 18.30 tarnowianki w zaległym meczu ósmej kolejki (mającym pierwotnie odbyć się 22 stycznia w Tarnowie) zagrają w Głogówku z tamtejszym Rolnikiem B. Zespół ten zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli i rywalizuje z Respektem Myślenice o czwartą lokatę, dającą prawo gry w fazie play-off. Futsalistki Rolnika B. w dotychczasowych meczach zdobyły dziewięć punktów, na co złożyły się trzy zwycięstwa i pięć porażek. Wszystkie te wygrane, ekipa z Głogówka odniosła w meczach domowych, w których pokonała po 3-2 Tarnovię oraz Rekord Bielsko-Biała i zwyciężyła 5-1 Respekt Myślenice (w czwartym, a chronologicznie pierwszym meczu przed swoją publicznością, Rolnik B. uległ 3-4 AZS UJ). We wspomnianym, pierwszym w tym sezonie meczu Rolnika B. i Tarnovii, dwie bramki dla gospodyń zdobyła Kinga Ejzel, trzecia była dziełem Aleksandry Sobkowicz. Gole dla Tarnovii strzeliły natomiast dwie Aleksandry – Skrzyniarz i Pleban.

***

Trzeciej porażki w trzecim tegorocznym meczu doznali występujący w południowej grupie pierwszej ligi futsaliści Unii Tarnów, których rywalem była Gwiazda Ruda Śląska. Mecz rozgrywany w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy po strzałach Sylwestra Gładkowskiego (9 min) i Michała Tkacza (11 min) objęli dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy „Jaskółki” przegrywały jednak różnicą jednej tylko bramki, gdyż w 20 min kontaktowego gola zdobył Tomasz Grzesiak.

Dobrze dla tarnowian rozpoczęła się również druga połowa, w 23 min do remisu doprowadził Sebastian Koza. Odpowiedź Ślązaków była jednak bardzo szybka, po dwóch akcjach Daniela Jagodzińskiego (24 i 28 min), Gwiazda wygrywała 4-2. Wynik meczu na 4-3 (2-1) dla zespołu z Rudy Śląskiej ustalił w 35 min Mateusz Waryłkiewicz. Po trzech kolejkach rundy rewanżowej, Unia zajmuje w tabeli ósme miejsce.

Unia: Michał Nosek – Mateusz Waryłkiewicz 1, Damian Chudyba, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński oraz Tomasz Grzesiak 1, Sebastian Koza 1, Piotr Jodłowski, Konrad Stańczyk.