UM Tarnów: Wręczono nagrody najlepszym młodym inwestorom

3 min czytania

Za nami siódma edycja konkursu Tarnowski Junior Biznesu”, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów szkół wyższych, którzy rozwijając swoje marzenia, chcą stworzyć przyszłość gospodarczą Tarnowa. Organizatorem konkursu był Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa.

Tarnowski Junior Biznesu jest jednym z tych konkursów, który rozwija przede wszystkim zainteresowania przyszłych inwestorów w zakresie przedsiębiorczości. Każdy z pomysłów był na swój sposób kreatywny. Dobrze, że młodzi ludzie planują działalność gospodarczą i widzą ten świat po swojemu. Jest nadzieja na sukces, bo jeżeli biorą się za takie pomysły, to z tego musi wyjść coś dobrego przyznał Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa.

Jury brało pod uwagę innowacyjność i szansę na powodzenie projektu na tarnowskim rynku przedsiębiorczości. Jak przyznał Ryszard Półtorak, prezes Rady Gospodarczej, niektóre pomysły, choć mało realistyczne, wskazywały na duży potencjał myśli twórczej. To nie jest żadna wada, bo chodzi przede wszystkim o pomysłowość, przedsiębiorczość, o wizję. Jeżeli zauważyliśmy, że projekt miał tego rodzaju atuty, uznawaliśmy, że jest to dobry punkt tego projektu. Wszystko zaczyna się od marzeń dodaje prezes Półtorak.

Uczestnicy prezentowali pomysły i projekty z zakresu edukacji, mechaniki, elektroniki, obszaru sportu i rekreacji, gastronomii czy branży modowej. W tym roku tytuł Juniora Biznesu 2021 trafił do Kamila Szczepańskiego, autora biznesplanu pn. Machinery Arts”. Projekt dotyczy produkcji akcesoriów do domów, mieszkań i lokali z materiałów pochodzących z odzysku. Pomysł zrodził się w mojej głowie kilka lat temu. Konkurencja na tym rynku jest bardzo mała, a poza tym recykling jest teraz na topie. Tworzenie z odzysku pozwala na ograniczenie zużycia materiałów i zalegania ich na wysypiskach czy złomach wyjaśnił tegoroczny zwycięzca.

W siódmej edycji Tarnowskiego Juniora Biznesu” nagrodzono dziesięć biznesplanów. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody finansowe, pozostali upominki rzeczowe.

W kategorii szkół ponadpodstawowych i innych jednostek oświatowych nagrody otrzymali:

I miejsce Machinery Arts”, Kamil Szczepański Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie,

II miejsce Odnowa Centrum Zdrowia Psychicznego i Fizycznego dla Młodzieży”, Kinga Lipa IV Liceum Ogólnokształcące,

III miejsce Prywatne przedszkole dla Seniora Przystań”, Irena Stęposz XVI Liceum Ogólnokształcące,

IV miejsce (wyróżnienie) Przymierzalnia online”, Amelia Stańczyk Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych,

V miejsce (wyróżnienie) Z Krypto na Ty - ?”, Weronika Galus Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych,

VI miejsce (wyróżnienie) Mała cukierniczka”, Adrianna Kuta Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych.

W kategorii szkół wyższych nagrody otrzymali:

I miejsce Kepler 36b (bistro)”, Przemysław Zieliński Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie,

II miejsce Hemp Empire Anita Zych”, Anita Zych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie,

III miejsce Matchgold aplikacja do handlu metalami szlachetnymi”, Marek Bzduła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie,

IV miejsce (wyróżnienie) Bezpieczna Hulajnoga”, Paweł Tarchała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

W głosowaniu internetowym nagrodę publiczności zdobył Paweł Tarchała z PWSZ w Tarnowie za projekt Bezpieczna Hulajnoga”.

Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Wreczono-nagrody-najlepszym-mlodym-inwestorom

Autor: krystian