Ze względu na obowiązujące do piątku 9 kwietnia, rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem pandemii, zmianie uległy terminy niektórych rozgrywek młodzieżowych w piłce ręcznej.

Piłka do piłki ręcznej

Jak poinformował Komisarz Rozgrywek Związku Piłki Ręcznej w Polsce, turnieje 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych, rozegrane zostaną dwa tygodnie później niż było to pierwotnie planowane. Oznacza to, że odbędą się w dniach 23-25 kwietnia.

O dwa tygodnie przesunięte zostały również zawody 1/16 Pucharu Polski młodzików. Nowy ich termin wyznaczono na przełom kwietnia i maja (30 kwietnia – 2 maja).

W obu tych kategoriach wiekowych, awans do rozgrywek centralnych zapewniły sobie „siódemki” MKS Pałac Młodzieży Tarnów: trenowana przez Tomasza Śmieszka drużyna młodziczek zajęła trzecie miejsce w lidze, a zespół młodzików, którego szkoleniowcem jest Tomasz Ciapała, z kompletem zwycięstw wywalczył tytuł mistrza Małopolski.