W rozegranym wczoraj zaległym meczu ostatniej kolejki małopolskiej ligi juniorów młodszych, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonała na wyjeździe UMKS-PMOS Chrzanów. Tarnowianie, którzy już wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrzów Małopolski, zakończyli ligowe zmagania z kompletem zwycięstw.

Juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W 3 min gospodarze prowadzili 2-1, potem stracili jednak cztery bramki z rzędu i 7 min po rzucie Sebastiana Kuli było 5-2 dla Pałacu. Odpowiedź chrzanowian była jednak bardzo szybka. Fragment meczu między 10 a 15 minutą wygrali oni 4-0 i po akcji Jana Kuci wygrywali 7-6. Prowadzeniem tym nie cieszyli się jednak zbyt długo. Po rzutach Kacpra Bienia, Dominika Jaca i Sebastiana Kuli, w 19 min, to ekipa trenera Szczepana Greczyńskiego wygrywała bowiem 9-7. W kolejnych minutach gra obu drużyn falowała i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy notowano rezultat 11-11. Kolejny fragment meczu należał jednak do tarnowian i w 29 min Maciej Gwóźdź wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 15-11. Wynik do przerwy na 16-13 ustalił natomiast Klaudiusz Kasprzyk.

W 38 min po trzeciej z rzędu bramce Jana Kuci, UMKS-PMOS zbliżył się na dystans dwóch bramek (17-19), a w 40 min Oliwier Kaczmarczyk doprowadził do stanu 19-20. Między 42 a 47 minutą miejscowi zdobyli natomiast pięć bramek, nie tracąc żadnej i po kolejnym trafieniu Jana Kuci wygrywali 24-21. Trzy trafienia Klaudiusza Kasprzyka pozwoliły graczom Pałacu na doprowadzenie do remisu 24-24, a w 57 min po kolejnej jego bramce nasz zespół prowadził 29-25. Ostatnie minuty przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku i Pałac wygrał 30-27 (16-13).

Ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorów młodszych z udziałem MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozegrany zostanie w dniach 23-25 kwietnia w Białej Podlaskiej.

MKS Pałac Młodzieży: Michał Zarzycki – Klaudiusz Kasprzyk 7, Sebastian Kula 6, Maciej Woliński 6, Kacper Bień 3, Maciej Gwóźdź 3, Dominik Jac 2, Łukasz Mądel 2, Michał Mucha 1, Maksymilian Bieś, Radosław Musiał.