W ostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością, grające w finale „B” drugiej ligi kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się z UKS Dwójka Kamienica Polska. Mimo braku w składzie Patrycji Rogalskiej, Magdaleny Ruty i Debory Sajdak – za to z debiutującą w lidze 15-letnią Gabrielą Wajdą – tarnowianki wygrały bardzo wyraźnie, bo 103-30 (23-4, 23-9, 29-11, 28-6).

Wynik spotkania otworzyła Kinga Jaworska. W 3 min po pięciu punktach Kornelii Jaworskiej oraz akcji 2+1 Pauliny Liszki, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziły 10-0. Dwie minuty później było 12-4, trafienia Julii Świętochowskiej, Martyny Kolbusz oraz Pauliny Liszki spowodowały jednak, że końcówkę pierwszej kwarty tarnowianki wygrały 11-0, powiększając swą przewagę do blisko dwudziestu punktów.

Początek drugiej kwarty miał wyrównany przebieg i w 14 min po rzucie Poli Pilickiej było 29-11. W kolejnych fragmentach tej odsłony znów uwidoczniła się jednak zdecydowana wyższość Pałacu. Tarnowianki zdobyły siedemnaście punktów nie tracąc żadnego (m.in. w 15 min debiutanckie trafienie w lidze zaliczyła Gabriela Wajda) i w 18 min po akcji Barbary Śmiertki wygrywały 46-11. Wynik do przerwy (46-13) ustaliła w 20 min Wiktoria Huras.

Podobny przebieg miała rywalizacja w trzeciej odsłonie. W 24 min po „trójce” najskuteczniejszej w zespole gości Agnieszki Motyl (8 pkt.), na tablicy pojawił się rezultat 55-22, do końca kwarty przyjezdne ani razu nie trafiły już jednak z gry. Jedyne w tym fragmencie meczu punkty zespół z Kamienicy Polskiej zdobył w 27 min, po rzutach wolnych Oliwii Prudzik było 66-24. W końcówce kwarty dzięki trafieniom Magdaleny Maksymowicz (pięć punktów) i Martyny Kolbusz (cztery punkty), ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka powiększyła swą przewagę do ponad pięćdziesięciu punktów (75-24).

W 34 min po serii trafień Kingi Jaworskiej oraz „trójce” Gabrieli Wajdy było już 86-24, cztery minuty później po rzucie Katarzyny Śmiertki tarnowianki natomiast osiągnęły granicę stu zdobytych punktów (100-26). W odpowiedzi na cztery punkty przyjezdnych, wynik spotkania po akcji 2+1 ustaliła w ostatniej minucie Kinga Jaworska. Warto podkreślić, że w meczu tym aż sześć zawodniczek Pałacu osiągnęło dwucyfrowy wynik punktowy, a dwóm kolejnym zabrakło do tej granicy jednego zaledwie „oczka”.

MKS PM: Magdalena Maksymowicz 16, Kinga Jaworska 13, Paulina Liszka 12 (1x3), Katarzyna Śmiertka 12, Gabriela Ramian 11, Gabriela Wajda 10 (2x3), Kornelia Jaworska 9, Martyna Kolbusz 9, Julia Świętochowska 7 (1x3), Barbara Śmiertka 4.