Zakończyła się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej. Tegoroczny cykl składał się z dwóch turniejów rozgrywanych na boiskach w Ostrowie. Zawody były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Małopolskiego TKKF, które 25 sierpnia odbędą się w Krakowie.

Pierwszy turniej zgromadził na starcie 21 par. Trzy duety kobiece grały systemem każdy z każdym. Ich rywalizacja zakończyła się sukcesem Małgorzaty Flagi i Katarzyny Niedziałek. Drugie miejsce zajęły Gabriela Stachura i Zuzanna Stachura, na trzeciej pozycji sklasyfikowana została natomiast para Aleksandra Starzyk – Aleksandra Pokora.

Panowie grali systemem brazylijskim, do dwóch przegranych. W spotkaniach półfinałowych, Marcin Golonka i Kamil Guzik pokonali 24-22 Kamila Waszczuka i Macieja Opielę, a Grzegorz Janeczko i Patryk Tomczyk wygrali 21-19 z parą Krystian Kowalik – Oliwier Kowalik. Zwycięzcami turnieju okazali się Grzegorz Janeczko i Patryk Tomczyk, zwyciężając 21-18 duet Marcin Golonka – Kamil Guzik. Z pojedynku o trzecie miejsce zwycięsko wyszli natomiast Kamil Waszczuk i Maciej Opiela, pokonując 2-16 Krystiana Kowalika i Oliwiera Kowalika.

Identyczny system rozgrywek obowiązywał w drugim turnieju, w którym udział wzięło 15 ekip. Wśród pań zwyciężyła para Gabriela Stachura – Zuzanna Stachura, a kolejne miejsca zajęły duety: Karina Warchoł – Martyna Mękal oraz Aleksandra Starzyk – Aleksandra Pokora.

Rywalizacja drużyn męskich zakończyła się sukcesem pary Konrad Kurenda – Mateusz Dutkiewicz, w finale pokonując duet Daniel Popiela – Patryk Bokota. Na trzecim miejscu zakończyli zmagania Krystian Kowalik i Oliwier Kowalik, w „małym” finale wygrywając z Januszem Bastą i Jakubem Bastą.

W klasyfikacji końcowej kobiet triumfowały Gabriela Stachura i Zuzanna Stachura – 37 pkt. przed Aleksandrą Starzyk i Aleksandrą Pokorą – 30 pkt. oraz Małgorzatą Flagą i Katarzyną Niedziałek – 20 pkt. Wśród panów czołowe lokaty zajęły natomiast pary: Krystian Kowalik – Oliwier Kowalik – 28 pkt., Janusz Antecki – Artur Kosarzycki – 22 pkt. oraz Grzegorz Janeczko – Patryk Tomczyk i Konrad Kurenda – Mateusz Dutkiewicz – po 20 pkt.