UM Tarnów: Jazzowy Rynek po raz 12.
Lipiec tradycyjnie należeć będzie do jazzu. Już jutro, 5 lipca, rusza Jazzowy Rynek, czyli XII Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego. Ze względu na prace remontowe prowadzone obecnie na rynku, impreza zostanie w tym roku przeniesiona do Amfiteatru Letniego.
Koncerty plenerowe zaplanowano na trzy kolejne piątki lipca 5, 12 i 19 o godz. 19. Z kolei o godz. 22:30 będzie można wziąć udział w jam sessions, które odbędą się w restauracji Bombay Music. Tam również w każdy czwartek, poprzedzający występy w amfiteatrze, można posłuchać koncertów klubowych. Każdy z koncertów w amfiteatrze rozpocznie barwna parada nowoorleańska, która wyruszy o 18:30 z Placu Sobieskiego do muszli koncertowej przy ul. Kopernika.
Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, w tym roku będzie można posłuchać cenionych w środowisku jazzowym zespołów oraz solistów z Polski i zagranicy. Wystąpią m.in.: Jazz Band Ball Orchestra & Barbara Giewont Gąsienica, Dixie Company, Sunny Groove Dixie, Leliwa Jazz Band, Old Boys Band i Old Timers.
Tegoroczna impreza odbędzie się w ramach United Europe Jazz Festival. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tarnowskiego festiwalu jest bezpłatny.
4 lipca (czwartek), godz. 20.00 I Restauracja Bombay Music
Koncert klubowy: Dixie Company
5 lipca (piątek), godz. 20.00 I Amfiteatr Letni
godz. 19.30 Parada nowoorleańska / Plac Sobieskiego
Jam Session godz. 22.30, Restauracja Bombay Music
11 lipca (czwartek), godz. 20.00 I Restauracja Bombay Music
Koncert klubowy: Kaczmarczyk, Groborz, Lisiecki, Jamioł Quartet
12 lipca (piątek), godz. 19.00 I Amfiteatr Letni
godz. 18.30 Parada nowoorleańska / Plac Sobieskiego
Jazz Band Ball Orchestra & Barbara Giewont Gąsienica
18 lipca (czwartek), godz. 20.00 I Restauracja Bombay Music
Koncert klubowy: Sunny Groove Dixie
19 lipca (piątek), godz. 19.00 I Amfiteatr Letni
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Jazzowy-Rynek-po-raz-12
Autor: krystian