W Biurze Wystaw Artystycznych można już oglądać najnowszą ekspozycję „Najbliżej”. Prezentuje kilkunastu artystów, których wystawy indywidualne można było podziwiać w ostatnich dziesięciu latach istnienia galerii w Pałacyku Strzeleckim. Wstęp wolny.
Jedną z głównych atrakcji są dwa wielkoformatowe obrazy Wilhelma Sasnala. - Jego obrazy są pierwszy raz publicznie prezentowane. Dzieła zatytułowane „Tarnów” i „Okolice Tarnowa” artysta namalował na podstawie starych rycin – dodaje Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka tarnowskiego BWA.
Warto również zwrócić uwagę na prace Marcina Maciejowskiego, Stanisława Koby czy film Supergrupy Azorro, pochodzące z Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. - Hipnotyzująca jest też kobaltowa akwarela Nicka Terry’ego, jedyna na tej ekspozycji, praca zagranicznego artysty, na stałe mieszkającego i pracującego w Marfie w Texasie – dodaje Miłosz Onak – współkurator wystawy
Na wystawie znajdują się też prace Sławy Harasymowicz (neon „Czołem Tarnów”) oraz wyróżnione w minionych edycjach Bielskiej Jesieni dzieła Agaty Głogowskiej czy Katarzyny Wyszkowskiej. Można też na chwilę zatrzymać się przy fotografiach Krzysztofa Maniaka i Bownika, czy akwareli Bartłomieja Bałuta. Z cyklu „Podróże autostopem” pojawił się natomiast obraz Edwarda Dwurnika, który przestawia fikcyjny plener malarski na tarnowskim rynku.
Ponadto na wystawie są prace Magdaleny Miłoś, Joanny Srebro, Światosława Karwata i Janusza Janczego.
W programie wystawy pojawiło się małe BWA, czyli warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Te odbędą się 4 lutego (niedziela) o godzinie 12. Poprowadzą je Agata Dymańska i Aleksandra Kubisztal. Spotkanie będzie bezpłatne, ale obowiązują zapisy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W czwartek, 8 lutego, o godzinie 16.45 Anda Rottenberg będzie promowała swoją książkę „Rozrzut”, natomiast w niedzielę, 25 lutego, odbędzie się ostatni spacer po wystawie. Oprowadzać będzie Krzysztof Maniak.
Wystawa powstała z projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego ze środków Funduszy Norweskich, dzięki temu wstęp na wystawę jest bezpłatny.
(mt)