W trzecim meczu finału „A” południowej grupy drugiej ligi koszykówki kobiet, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się w hali przy ul. Gumniskiej z AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice. Tarnowianki wygrały to spotkanie 70-51 (20-19, 13-4, 16-18, 21-10) i na półmetku rozgrywek plasują się na trzeciej pozycji.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Lepiej w niedzielny pojedynek weszły gospodynie, które po „trójce” Pauliny Liszki wygrywały 4-0. W drugiej minucie po trafieniu Katarzyny Śmiertki było 6-2, ale dwie minuty później podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrywały 6-9. Dzięki kolejnym trafieniom Pauliny Liszki i Katarzyny Śmiertki szybko odrobiły jednak te straty, wychodząc w 6 min na prowadzenie 11-9. Dwie minuty później po punktach zdobytych z rzutów wolnych przez Natalię Malagę i Barbarę Śmiertkę, na tablicy pojawił się rezultat 16-13, a pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktową wygraną Pałacu.

Druga „ćwiartka” należała zdecydowanie do koszykarek Pałacu. Pierwszą część tej kwarty tarnowianki wygrały 6-0 i w 15 min po punktach Debory Sajdak-Malec wygrywały 26-19. W odpowiedzi na trafienie Weroniki Sobczyk zdobyły natomiast kolejne siedem punktów i w 19 min po akcji Pauliny Liszki notowano wynik 33-21. W końcówce tej odsłony katowiczanki wykorzystały dwa rzuty wolne i do przerwy było 33-23 dla Pałacu.

W 22 min po dwóch z rzędu trafieniach Natalii Malagi na tablicy pojawił się rezultat 37-26. Dwie minuty później przyjezdne przegrywały tylko 32-37, a w 25 min zmniejszyły straty do czterech punktów (39-35). Jeszcze na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty, Pałac wygrywał tylko 43-39. Trafienie Natalii Malagi oraz celne rzuty wolne Katarzyny Pasek i Pauliny Liszki przywróciły jednak dziesięciopunktowe prowadzenie MKS PM (49-39 w 29 min). Przed ostatnią kwartą tarnowianki wygrywały natomiast 49-41.

Początkowe fragmenty czwartej kwarty przyniosły wyrównaną grę i w 36 min notowano wynik 54-45. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do ekipy trenera Krzysztofa Wawrzonka, która na minutę przed końcem prowadziła 63-47. Na początku ostatniej minuty „akademiczki” zmniejszyły straty do trzynastu punktów (64-51). Dzięki czterem punktom Pauliny Liszki i dwóm rzutom wolnym Katarzyny Śmiertki, ostatecznie tarnowianki wygrały różnicą blisko dwudziestu „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 20 (2x3), Natalia Malaga 15, Katarzyna Śmiertka 11, Barbara Śmiertka 10 (1x3), Debora Sajdak-Malec 6, Emilia Wawrzon 4, Karolina Korcyl 2, Katarzyna Pasek 2, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.