W dwudziestej drugiej kolejce spotkań o punkty w pierwszej lidze siatkówki kobiet, zespół Roleski Grupy Azoty Tarnów zmierzył się na wyjeździe z Wieżycą 2011 Politechniką Gdańską Stężyca. Po trwającym niespełna 70 minut spotkaniu, tarnowianki wygrały bez straty seta, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

Siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów

Pierwsze dwa sety, używając terminologii piłkarskiej, nazwać można rywalizacją do jednej bramki. Beniaminek ze Stężycy ani przez moment nie był w stanie w tym fragmencie spotkania nawiązać równorzędnej walki, a wyższość podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza uwidoczniła się zwłaszcza w drugim secie, w którym rywalki zdobyły tylko osiem punktów.

W miarę wyrównaną walkę przyniosła jedynie trzecia partia. Także i w niej lepsze okazały się jednak tarnowianki, zwyciężając ostatecznie 3-0 (25-11, 25-8, 25-21). Najskuteczniejszą zawodniczką tarnowskiego zespołu była w sobotnim meczu Agnieszka Cur-Słomka, która mimo, że nie wyszła na boisko w podstawowym składzie, zakończyła pojedynek z dorobkiem 12 punktów. Tarnowska atakująca skutecznie zakończyła dziesięć z czternastu ataków, pozostałe dwa punkty zdobywając blokiem. Po osiem punktów zdobyły w tym spotkaniu Magdalena Szabó i Klaudia Świstek, a siedem punktów do swojego dorobku dołożyła Gabriela Ponikowska.

Tarnowskich kibiców z pewnością ucieszy fakt, że do składu Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów, po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, powróciła Adrianna Kukulska. Przypomnijmy, że 24-letnia przyjmująca po raz ostatni wystąpiła w rozegranym 17 grudnia ubiegłego roku pojedynku z AZS AWF Warszawa.

Drużyna z Tarnowa zajmuje w tabeli pierwsze miejsce, o cztery punkty wyprzedzając klasyfikowaną na drugiej pozycji ekipę ITA Tools Stali Mielec. Tarnowianki mają przy tym rozegrany o jeden mecz mniej od ekipy z Podkarpacia.

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Pola Nowacka, Adrianna Kukulska, Agnieszka Cur-Słomka, Karolina Szczygieł-Głód, Magdalena Ociepa.