Futsalistki Tarnovii kontynuują przygodę z Pucharem Polski. W rozegranym wczoraj meczu 1/8 finału tarnowianki pokonały w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie 3-2 (1-1) Rolnika Głogówek i zameldowały się w czołowej ósemce tych rozgrywek.

Bielsko-Biała fot. Artur Gawle_004.jpg" title="Futsalistki Tarnovii w ćwierćfinale Pucharu Polski" >
Bielsko-Biała fot. Artur Gawle_004.jpg" alt="Przy piłce Gabriela Gębica" height="auto " width="auto " />

Lepiej to spotkanie rozpoczęły przyjezdne i w 5 min Anna Bałuszyńska skapitulowała po strzale Wiktorii Juchno. Do szatni oba zespoły zeszły jednak przy wyniku 1-1, w 15 min na listę strzelczyń wpisała się bowiem Karolina Piwowarczyk.

Początek drugiej połowy przebiegał pod dyktando zespołu z Głogówka. Efektem tej przewagi była bramka zdobyta w 28 min przez Emilię Stoklossę. Już dwie minuty później do drugiego tego dnia remisu doprowadziła jednak Gabriela Gębica (na zdjęciu), która w 35 min ustaliła również wynik meczu. Warto dodać, że była to trzecia w tym sezonie konfrontacja obu zespołów. W dwóch pierwszych zwyciężyła – również różnicą jednej bramki – ekipa Rolnika.

Tarnovia: Anna Bałuszyńska – Gabriela Gębica 2, Karolina Piwowarczyk 1, Aniela Drwal, Gabriela Krawczyk oraz Katarzyna Białoszewska, Kornelia Dudziak, Gabriela Kusion, Katarzyna Trytek, Paulina Wałaszek, Natalia Wzorek.

Oprócz tarnowianek, awans do ćwierćfinału zapewniły sobie ekipy: Warty Gorzów Wielkopolski, Unifreeze Górzno, AZS UAM Poznań, Rekordu Bielsko-Biała, Respektu Myślenice i AZS UEK Słomniczanki Słomniki. Ósmego ćwierćfinalistę wyłoni dzisiejszy mecz między Zdrowiem Garwolin i Pogonią Dekpol Tczew.