Malowanie drewna na zewnątrz może stanowić nie lada wyznanie dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z malowaniem drewnianych mebli. Do malowania drewna na zewnątrz użyć można niewłaściwej farby, co mogłoby skończyć się katastrofą. Dlatego nie warto odgrzebywać starych, nie do końca zużytych farb z garażu, które miały zastosowanie w pomieszczeniach i nie stosować takich farb do drewna na zewnątrz.

Czym malować drewno na zewnątrz?

Na półkach sklepowych jest całe mnóstwo farb, które są specjalnie przystosowane do tego, aby chronić drewno przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i skrajnymi temperaturami. Farby do drewna zewnętrzne są specjalnie oznaczone na opakowaniu, więc nietrudno je pomylić, a w przypadku niepewności zawsze można skonsultować tą kwestię ze sprzedawcą w sklepie. Farby beckers do drewna są często wybieranymi farbami do malowania drewna na zewnątrz, w szczególności farba biała do drewna.

Czym pomalować meble na zewnątrz?

Na co zwrócić uwagę kupując farbę do malowania drewna na zewnątrz?

Koniecznie trzeba upewnić się, że farba jest tworzona na bazie olejów i wosków – pozwoli to farbie do drewna lepiej wnikać w malowaną powierzchnię, ponieważ drewno z natury jest elastyczne i farba, która będzie zbyt sztywna może się szybciej łuszczyć. Tak jak w przypadku farby do parkietu należy zwrócić uwagę na to, aby farba do malowania drewna była odporna na uszkodzenia mechaniczne i na ścieranie. Jest to niezwykle ważne w zewnętrznym środowisku, gdzie małe uszkodzenie warstwy farby może doprowadzić do szybszej biodegradacji drewna. Dobra farba do drewna powinna zachować właściwości ochronne nawet po lekkich uszkodzeniach mechanicznych, a jak wiadomo nie wszystkie farby do malowania drewna są na tyle wzbogacone różnorakimi substancjami ochronnymi, aby działały skutecznie przez długi czas. Farby zewnętrzne do drewna dobrej jakości wyróżniają się tym, że w trakcie nakładania farby nie powstają pęcherze i wybrzuszenia, więc w pewnym sensie można powiedzieć, że najlepsza farba do drewna wnika głęboko w drobne skazy i otwory w drewnie, wypełniając je i chroniąc drewno w sposób kompleksowy.

Jaki wybrać kolor?

Popularnością cieszy się biała farba do drewna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na kolorowe farby do drewna, które pozwolą ożywić nasz ogród. Biala farba do drewna przydaje się jeśli nasze meble ogrodowe są rzeźbione w specjalnym stylu, pozwala podkreślić to ich styl i wygląd. Farba do drewna biała znajduje głównie zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie optycznie powiększa przestrzeń i rozjaśnia miejsce. Dobrym rozwiązaniem może być transparentna farba do drewna jeśli meble nie posiadają skaz, w przeciwnym przypadku przezroczysta farba może uwydatnić te niedoskonałości, więc racjonalnym wyborem może stać się skorzystanie z szarej farby do drewna. Należy pamiętać, aby nie stosować kolorów srebrnych, a tym bardziej złotej farby do drewna, która bardziej pasuje do barokowych wnętrz. Trzeba też zwrócić uwagę, że niezależnie od koloru farby do drewna była to matowa farba do drewna, ponieważ połyskujące elementy całkowicie źle współgrają z drewnianymi meblami, które trzymamy w ogrodzie. Przy wyborze farby sprzedawca może zwrócić uwagę na farbę ekologiczna do drewna, co jest dobrym wyborem jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych zapachów po malowaniu i być bardziej „eko”. Farby do drewna kolorowe dzielą się jeszcze na odcienie, więc jeśli już podejmiemy decyzję o jednym, konkretnym kolorze to warto zapamiętać jego oznaczenie, aby móc w przyszłości dokupić tą samą farbę do drewna, kolory mogą być zgoła inne.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.