UM Tarnów: Prace uczniów ZSP w galerii miejskiej

1 min czytania

Wybrane prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych. - W związku ze zmianą formuły egzaminu dyplomowego ekspozycja poszerzona została o prace z dziedziny rysunku oraz malarstwa, które uczniowie prezentowali w trakcie tego egzaminu - mówi Janusz Jędrzejczyk, dyrektor ZSP. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 18 maja.

W tym roku ekspozycja obejmuje 19 prac dyplomowych oraz realizacje z zakresu rysunku i malarstwa 31 autorów. Po raz pierwszy wystawa będzie prezentowana w Pałacyku Strzeleckim, a nie jak dotąd na dworcu PKP.

- W naszej szkole dyplomy przybierają postać konkretnego mebla lub tkaniny artystycznej, projektu z zakresu aranżacji wnętrz lub projektowania graficznego. Na zakończenie swojej nauki uczniowie wykonane projekty prezentują oraz bronią dodaje Janusz Jędrzejczyk.

Wystawa będzie czynna do 26 maja.

Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Prace-uczniow-ZSP-w-galerii-miejskiej

Autor: krystian