Ostatni domowy mecz Unii Tarnów z Energą Wybrzeże już dziś
Przed nami emocjonujące sportowe starcie w Arenie Jaskółka Tarnów! Już jutro, o godzinie 18:00, nasza lokalna drużyna piłkarzy ręcznych - Grupa Azoty Unia Tarnów - stanie w szranki z Energą Wybrzeże Gdańsk. To ostatnia okazja w tym sezonie, by dopingować naszych zawodników na własnym terenie.
  1. Ostatni mecz sezonu przed tarnowską publicznością.
  2. Rywalem "Jaskółek" będzie zespół Energi Wybrzeże Gdańsk.
  3. Grupa Azoty Unia Tarnów obecnie zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli.
  4. Informacja o powołaniu bramkarza Jakuba Wysockiego do młodzieżowej reprezentacji Polski.

W obecnym sezonie "Jaskółki" wykazały się znakomitą formą, zajmując wysoką dziewiątą pozycję w tabeli. Ich przeciwnicy, drużyna z Gdańska, plasują się na jedenastej pozycji, tracąc do tarnowian siedem punktów. To spotkanie będzie zatem szansą dla obu zespołów na poprawienie swojej ligowej pozycji.

W rundzie spadkowej zarówno Unia Tarnów, jak i Energa Wybrzeże odnotowały po dwa zwycięstwa. Gdańszczanie pokazali swoją siłę w meczach wyjazdowych, zdobywając cenne punkty w Piotrkowie Trybunalskim i Opolu. Ciekawostką jest fakt, że obie te wygrane miały identyczny wynik 33-29. Warto również wspomnieć o doświadczonym skrzydłowym z Gdańska, Mateuszu Jachlewskim, który w obecnym sezonie zdobył już 135 bramek.

W kontekście nadchodzących wydarzeń sportowych, warto również zwrócić uwagę na osiągnięcia indywidualne zawodników Unii. Jakub Wysocki, bramkarz tarnowskiego zespołu, został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski, która w maju weźmie udział w turnieju w Hurghadzie. W składzie rezerwowym znajdzie się kolejny z zawodników Unii, Jakub Tokarz.

Spotkanie zapowiada się więc jako emocjonujące pożegnanie z sezonem na własnym boisku, a nasze lokalne talenty mają szansę na pokazanie się na międzynarodowej arenie. Zachęcamy wszystkich kibiców do wsparcia naszej drużyny w tym ważnym meczu!


Opierając się na: Urząd Miasta Tarnowa