W sobotę, na terenie kampusu Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie rozegrany został III Bieg Memoriałowy im. Rektora Stanisława Komarnickiego. Wydarzenie poświęcone pamięci byłego rektora tarnowskiej uczelni zgromadziło na starcie blisko 80 amatorów biegania.

III Bieg Memoriałowy im. Stanisława Komarnickiego

Najszybciej spośród nich pięciokilometrową trasę pokonał Adam Rębilas (dzień później zwyciężył on także w IX Biegu na Zamek po Miecz Spycimira) z Nowego Wiśnicza, uzyskując rezultat 16:16.82 min. Drugie miejsce zapewnił sobie Bartłomiej Machowski (Machoney Team – Szczepańcowa) – 18:26.30 min, a trzeci metę osiągnął Adrian Wieciech (Byle dobiec – Nowy Wiśnicz) – 18:38.51 min.

Wśród kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły tarnowianki. Najszybsza była Anna Wszołek (Gorlicka Grupa Biegowa) – 21:41.88 min, drugie miejsce zajęła Marta Pęcak (AZS PWSZ Tarnów) – 22:41.84 min, a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Marta Bibro (Katedra Fizjoterapii ANS) – 22:48.99 min.

Prowadzona była także osobna klasyfikacja dla studentów i studentek tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych. Zwyciężył w niej Paweł Leżoń z Dąbrowy Tarnowskiej – 21:30.16 min, wyprzedzając Szymona Baradzieja z Tarnowa – 21:41.25 min oraz Wojciecha Białoszewskiego (ORC – Zdrochec) – 22:38.43 min. Tuż za plecami tej trójki uplasowała się najszybsza ze studentek, Marta Pęcak. Drugie miejsce wśród pań zajęła Anna Zelek z Tworkowej – 23:00.97 min, a trzecia była Joanna Jajeśnica z Krakowa – 24:56.21 min.

Dokładne wyniki biegu dostępne są TUTAJ.