Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Dnia 12 czerwca 2021 r. w Pleśnej odbyły się obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Uroczystość miała miejsce na terenie obiektu sportowego "Orlik". Gospodarzem tegorocznego, powiatowego dnia rodzicielstwa zastępczego po raz kolejny była gmina Pleśna. 

 

Na 30 maja przypada święto wszystkich rodzin zastępczych, jednak powiat tarnowski zadecydował, że cały czerwiec zostanie poświęcony najmłodszym mieszkańcom. Na terenie gminy Pleśna zorganizowano piknik, a do udziału zaproszono ponad 80 rodzin, które podjęły trud wychowywania dzieci, dla których pierwsze lata życia nie były najłatwiejsze. Rodzicom dziękowano za trud, troskę i poświęcenie, a wszystkie przygotowane atrakcje miały sprawić maluchom jak najwięcej frajdy. 

Dyrektor PCPR Anna Górska zachęcała do udziału w pikniku - Na spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zaprosiliśmy wszystkie rodziny zastępcze z terenu powiatu tarnowskiego. Czekają liczne atrakcje, między innymi jest Klub Wataha z motorami, gdzie dzieci będa mogły skorzystać z przejażdżki, jest policja ze swoimi samochodami, śa liczne konkursy, zabawy, są dmuchane zamki.Czeka nas też główna atrakcja - mecz piłki nożnej - klub sportowy kontra dzieci z pieczy zastępczej - mówiła dyrektor.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreślał, że opieka powiatu nad rodzinami jest bardzo szeroka, jeśli chodzi o troskę o rodziny. - Nie wszystkie rodziny biologiczne są szczęśliwe, w niektórych dzieci przeżywają prawdziwą gehennę. My jako powiat bardzo się staramy, aby te dzieci nie szły do domów Dziecka, żeby zostały w rodzinach zastępczych, a takich mamy w powiecie aż 85, a w nich 130 dzieci. - Taka liczba rodzin zastępczych to powód do dumy. Choć potrzeb nadal jest sporo, dzięki działaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, coraz więcej dzieci znajduje kochający dom - mówił starosta.

- Bardzo  sie cieszę że Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zdecydowała się, że to wydarzenie będzie organizowane właśnie u nas. Cieszę się, że pogoda dopisuje, że jest bardzo dużo rodzin z dziećmi, które się tutaj fantastycznie bawią, które mogą spędzić czas, które się inetgrują i tak najprawdę poznają. Efektem pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jest to, że dzieciaki mają dom i to jest wielka wartość. Dzisiaj to chcemy tylko pokazać zaproszonym gościom, wszystkim, którzy się tutaj zgromadzili - oznajmił Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

DSCN2989

DSCN2980

DSCN2790

DSCN2786

DSCN2998

1 2

1 1