Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Za nami kolejny ciepły weekend z ograniczeniami wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego przemieszczania się oraz grupowania. Tym razem tarnowscy policjanci byli wspierani przez mundurowych innych formacji.

Tym razem w okresie dwóch dni policja ujawniła kilkadziesiąt rażących naruszeń tych zasad. Wobec 60 osób policjanci interweniowali, wystawiając mandaty karne, wobec 5 zastosowano wnioski o ukaranie do sądu oraz 9 osób pouczono.

Jednią z nieodpowiedzialnych osób okazał 19-latek z Pogórza Ciężkowickiego. Młody mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego audi i po przejechaniu kilku kilometrów uderzył w ogrodzenie. Policjanci z Ciężkowic bardzo szybko ustalili mężczyznę, który okazało się, że prowadził samochód, będąc w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak nie koniec jego zmartwień. Mężczyzna odbywał kwarantannę domową, co powoduje, że został skierowany wniosek do sanepidu o wydanie decyzji administracyjnej. Ponadto tarnowska policja wszczęła postępowanie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy.

W piątek po południu do Tarnowa wybrał się mieszkaniec Podkarpacia. Mężczyzna przyznał, że przyjechał w celu oglądnięcia samochodu w komisie. Na przejażdżkę zabrał ze sobą kolegę, który miał mu ułatwić podjęcie decyzji. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi, kierowca w wysokości 500 złotych, pasażer w wysokości 100 złotych.

Przypominamy, że czas epidemii nie jest czasem na spotkania towarzyskie! Apelujemy o zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialność za nas wszystkich. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo!

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki